Cavani pritet të largohet nga Manchester United

Cavani pritet të largohet nga Manchester United

Sulmuesi uruguaian dëshiron të largohet nga “Djajtë e Kuq”.

Edinson Cavani ka bërë të qartë që dëshiron të largohet nga Manchester United në fund të këtij sezoni, raporton “Depo”.


Sulmuesi veteran, i cili iu bashkua “Djajve të Kuq” si lojtar i lirë në vitin 2020, dhe tani është duke u lidhur me një transferim të mundshëm tek Boca Juniors, përcjell KosovaPress.

Që prej transferimit të tij tek Manchesteri, Cavani ka arritur të bëjë 31 paraqitje, duke regjistruar 10 gola dhe dy asistime.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.