Lajme
Banimi i përballueshëm, Aliu u bën thirrje komunave që të aplikojnë për përcaktimin e lokacionit
Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, u ka bërë thirrje të komunave të Kosovës që të aplikojnë për përcaktimin e lokacionit të për ndërtimin e banesave për banim të përballueshëm. Në llogarinë e tij në Facebook, Aliu tha ky është një hap tjetër drejt realizimit të një tjetër zotimi të Qeverisë Kurti. Ky projekt ishte premtim i Lëvizjes Vetëvendosje në fushatën e fundit zgjedhore.
Më shumë nga Lajme
Total: 13,352
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024