Siguri
Sekuestrohen kaq armë zjarri në Podujevë
Policia e rajonit të Prishtinës respektivisht zyrtarët policor të Njësisë për Reagim të Shpejtë, kanë arritur të gjejnë dhe të sekuestrojnë një revole të tipit, TT, si dhe nëntë copë fishekë. Sipas njoftimit, sekuestrimi rezultoi pas  ndalimit dhe kontrollit të detajuar që i' u bë veturës dhe  drejtuesit të saj në fshatin Dumnicë të komunës së Podujevës. “Ndaj të dyshuarit; S. H, mashkull, 34 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, me rekomandimin e prokurorit të shtetit, hetuesit e stacionit policor Podujevë iniciuan një hetim në drejtim të veprës penale "Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës", dhe të njëjtin e proceduan më tej”, thuhet njoftim.
Më shumë nga Siguri
Total: 3,134
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024