Ngjarje
Ngjarjet e datës 16 dhjetor
Mbahet Kampionati Evropian i Xhudos. (Pallati i Rinisë, Prishtinë, ora 09:00) Lëvizja VETËVENDOSJE! mban mbledhjen e 53-të të Këshillit të Përgjithshëm. (Objekti i Bibliotekës Qendrore Universitare, salla koncertale, Prishtinë, ora 10:00) Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në Gjilan mban konferencë për media. (Selia e LDK-së Gjilan, ora 11:00) Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama dhe drejtori i Bujqësisë, Plator Gërdovci vizitojnë dy fermere gra në Dabishevc e Prapashticë, dhe një bujk, të cilët janë përfitues të subvencioneve nga kryeqyteti për lopë qumështore, bletari dhe serrë prej 5 ari. (Ora 12:00)
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024