Video
Biden paralajmëron se Irani mund ta sulmojë Izraelin së shpejti
Presidenti i SHBA-së Joe Biden deklaroi sot se ai priste që Irani të sulmonte Izraelin "më herët se sa vonë", duke dhënë një vlerësim pesimist edhe pse ai paralajmëroi Teheranin kundër ndërmarrjes së një veprimi të tillë. Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve pasi mbajti vërejtjet në një konventë të liderëve të të drejtave civile, Biden tha se këndvështrimi i tij i zymtë bazohej në raportet e inteligjencës që ai nuk kishte lirinë t'i përshkruante më tej. I pyetur se çfarë do t'i thoshte Iranit për një sulm të mundshëm, Biden ishte i shkurtër. "Mos", u përgjigj ai. Izraeli po përgatitet për një sulm të drejtpërdrejtë të paprecedentë nga Irani ndaj objektivave të qeverisë që të shtunën, sipas njerëzve të njohur me vlerësimet e inteligjencës perëndimore, raporton Bloomberg.
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024