Abdixhiku për zgjedhjet lokale: Arrogancën e dënuan, ofertën politike tonën e vlerësuan

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka vlerësuar si rikthim të LDK-së rezultatin e arritur në zgjedhjet lokale të 17…

Krasniqi: Drenasi mbetet bastion i PDK-së – Ramiz Lladrovci do të jetë kryetar komune dhe u.d kryetar i degës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë të ditur se me vendim të Kryesisë dhe në përputhje…

Nis rinumërimi në QNR, KQZ do të pres afatet ligjore për datën e rivotimit në Han të Elezit

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur rinumërimin e 23 vendvotimeve të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit. Ndërkohë, u bë…

KQZ vendos për rinumërimin e 23 vendvotimeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të rinumërohen 23 vendvotime të zgjedhjeve të lokale të 17 tetorit. Tetë…

PZAP hedh poshtë ankesën e Bekim Jasharit, s’ka rivotim në Skenderaj

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka refuzuar si të pabazuar ankesën e subjektit Politik Lista e Pavarur Bekim Jashari,…

LDK nuk bën koalicion me asnjë parti për balotazh, Haziri i quan spekulative deklaratat e Bislimit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Lutfi Haziri pas mbledhjes së kryesisë bëri të ditur se kjo parti nuk do…

PZAP anulon zgjedhjet në Komunën e Hanit të Elezit

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë vendim që të anulojë zgjedhjet në komunën e Hanit të Elezit. PZAP-ja…

​Haziri: S’kemi koalicion me asnjë parti

Pas mbledhjes së Kryesisë, nënkryetar i LDK-së Lutfi Haziri tha se marrëveshje politike bllok nuk do të ketë me asnjë parti…

KQZ vendos që të rinumërohen 23 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të rinumërohen 23 vendvotime të zgjedhjeve të lokale të 17 tetorit. Tetë…

Ekrem Hyseni: Ata që kanë dëshmi për parregullsi në zgjedhje, t’i paraqesin pranë organeve të drejtësisë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Podujevës Ekrem Hyseni ka thënë se asnjëherë gjatë fushatës së tij…