Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ekspertët e BE-së do të japin rekomandime për zgjedhje

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka priti në takim zëvendësshefin e Misionit të Ekspertëve të Zgjedhjeve nga Bashkimi…

Lista e plotë e deputetëve të mundshëm të LVV-së në Kuvend

Nga zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, deri më tani sipas rezultateve preliminare, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë me…

​Mbi 14 mijë zarfe me fletëvotime të refuzuara, KQZ: Ja arsyet

Shërbimi votues i KQZ-së është duke vijuar me procesin e vlerësimit të rreth 43 mijë e 500 pakove të supozuara…

​Vijon rinumërimi i 494 vendvotimeve, procesi pritet të mbyllet nesër

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me qëllim që sa më shpejt të shpall rezultatet përfundimtare për subjektet politike dhe kandidatët, ka…

​Mbi 9 mijë fletëvotime të ardhura me postë janë shpallur të pavlefshme

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar punën Shërbimi Votues, i cili po bën vlerësimin e rreth 43…

Vijon rinumërimi i mbi 400 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pasditen e djeshme filloi procesi i rinumërimit të 494 vendvotimeve, për të cilat mori…

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u shpreh i bindur se qeveria e tij do të ketë votat e mjaftueshme…

​Rohde: Votuesit u përcaktuan për ndryshim

Ambasadori gjerman në vendin tonë, Jorn Rohde, ka uruar presidenten në detyrë, Vjosa Osmani, për zgjedhjet siç i quajti te…

Nis rinumërimi i 12 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve

Ka nisur rinumërimi i dymbëdhjetë vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.  Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhje, Valmir Elezi,…
error: