Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mbrojtja kundërshton masën e paraburgimit për dy të dyshuarit për mashtrim me vota

Dy të dyshuarit për keqpërdorim të detyrës gjatë zgjedhjeve dhe marrje ryshfeti në lidhje me vota sot dolën para trupit…

Kandidatë për deputetë që nuk u votuan as nga familja e vet

Katërmbëdhjetë kandidatë për deputetë nga subjekte të ndryshme politike nuk kanë arritur të marrin as nga dhjetë vota. Madje, ka…

Konfirmohet fitorja e Lëvizjes Vetëvendosje me 58 mandate

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më 14 shkurt ku është konfirmuar…

Zyrtare: Këta janë deputetët e LDK-së (Lista e plotë)

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, është një nga 14 deputetët e LDK-së të cilët do të jenë pjesë e legjislaturës…

Zyrtare: Këta janë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (Lista e plotë)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet për kandidatët për deputetë dhe Lëvzija Vetëvendosje do të ketë 58 deputetë. Presidentja në…

​KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) mbrëmë është përmbyllur numërimi i votave nga diaspora. KQZ do të shpall sot…

Numërohen mbi 41 mijë vota nga diaspora, LVV i merr mbi 31 mijë

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve është në përfundim të numërimit të fletëvotimeve nga jashtë Kosovës. Nga 41 mijë e 244…

Nesër pritet shpallja rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) gjatë ditës së nesërme pritet të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve te 14 shkurtit. Kjo,…

Kurteshi: Më 14 shkurt pati vjedhje industriale të votave

Anëtari i KQZ-së nga Lëvizja Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka thënë se edhe në zgjedhjet e 14 shkurtit ka pasë vjedhje…

Vijon numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta, prin LVV

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve është duke vijuar numërimi i votave me kusht dhe personave me aftësi të…
error: