Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

AAK pa kandidat për kryeministër, Haradinaj synon vetëm postin e presidentit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë  e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se nesër do të paraqesin listën me kandidatë për…

Zgjedhjet, KQZ: Aplikacioni i publikuar sot online për regjistrim nuk është legjitim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka reaguar pas pranimit të informacioneve se sot është publikuar një aplikacion online i cili…

Rashit Qalaj aderon në PDK

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po vazhdon me prurjet e reja para garës zgjedhore të 14 shkurtit. Aderimi më i…

Haradinaj do të jetë bartës i listës së AAK-së, nuk e ndryshon qëndrimin për president

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se do të jetë bartës i listës së…

PZAP hedh poshtë ankesën e Vetëvendosjes për verifikimin e votuesve jashtë Kosovës

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur poshtë ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje dhe organizatës Germin lidhur me verifikimin…

Hoxhaj-gastronomëve: Plani ynë për Rimëkëmbje, mbështetje për biznese dhe punëtorë që kanë humbur punën gjatë pandemisë

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, ka takuar sot gastronomët, ku ka shpalosur një pjesë të planit për Rimëkëmbje,…

​Sot merret vendimi për ankesat rreth verifikimit të votuesve jashtë Kosovës

Gjatë ditës së sotme pritet të merre vendimi rreth ankesës së Lëvizjes Vetëvendosje dhe organizatës “Germin” për vendimin e Komisionit…

​Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

Partitë e mëdha politike po e vlerësojnë të arsyeshme mos arritjen e koalicioneve parazgjedhore me parti më të vogla. Shfrytëzimi…

Haradinaj prezanton aderimin e radhës në AAK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka prezantuar aderimin e radhës në parti. Bëhet fjalë për…

Rreth 1500 aplikime arrijnë në KQZ për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit

Pas fillimit të aplikimit për regjistrim të votuesve nga jashtë Kosovës, rreth 1500 aplikime kanë ardhur deri me tani në…
error: