Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kandidatë për deputetë që nuk u votuan as nga familja e vet

Katërmbëdhjetë kandidatë për deputetë nga subjekte të ndryshme politike nuk kanë arritur të marrin as nga dhjetë vota. Madje, ka…

Konfirmohet fitorja e Lëvizjes Vetëvendosje me 58 mandate

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura më 14 shkurt ku është konfirmuar…

Zyrtare: Këta janë deputetët e LDK-së (Lista e plotë)

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, është një nga 14 deputetët e LDK-së të cilët do të jenë pjesë e legjislaturës…

Zyrtare: Këta janë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje (Lista e plotë)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet për kandidatët për deputetë dhe Lëvzija Vetëvendosje do të ketë 58 deputetë. Presidentja në…

​KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) mbrëmë është përmbyllur numërimi i votave nga diaspora. KQZ do të shpall sot…

Numërohen mbi 41 mijë vota nga diaspora, LVV i merr mbi 31 mijë

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve është në përfundim të numërimit të fletëvotimeve nga jashtë Kosovës. Nga 41 mijë e 244…

Nesër pritet shpallja rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) gjatë ditës së nesërme pritet të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve te 14 shkurtit. Kjo,…

Kurteshi: Më 14 shkurt pati vjedhje industriale të votave

Anëtari i KQZ-së nga Lëvizja Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka thënë se edhe në zgjedhjet e 14 shkurtit ka pasë vjedhje…

Vijon numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta, prin LVV

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve është duke vijuar numërimi i votave me kusht dhe personave me aftësi të…

Ekspertët e BE-së do të japin rekomandime për zgjedhje

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka priti në takim zëvendësshefin e Misionit të Ekspertëve të Zgjedhjeve nga Bashkimi…
error: