Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​KQZ zëvendëson deputetët në bazë të aktgjykimit të Kushtetueses

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë zëvendësimin e deputetëve të Kuvendit të Kosovës në bazë të aktgjykimit të fundit të…

Kurti pret nga ministrat e tij vendime të shpejta

Pas marrjes zyrtare të detyrës, sot u zhvillua mbledhja ceremoniale e Qeverisë së Kosovës, nën drejtimin e Albin Kurtit. Para…

LISTA E PLOTË: Këta janë 120 deputetët e legjislaturës së tetë

Legjislatura e tetë e Kuvendit të Kosovës tashmë njeh përbërjen e saj. Lëvizja Vetëvendosje do të ketë 58 deputetë, e…

​Certifikohet rezultati, mbi 50% e votave shkojnë për Lëvizjen Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt të këtij…

​Mori 50.28% të votave, LVV reagon pas certifikimit të rezultatit

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit mori 438,355 vota ose 50.28% duke u bërë subjekti i parë që fiton…

​Haradinaj-Stublla mbetet jashtë Kuvendit

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, e cila është në qendër të kritikave për manipulim me vota nuk ka…

​KQZ certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt të këtij viti.…

​PLE: Vendimi i Supremes i papranueshëm, do të ankohemi në Kushtetuese

Partia Liberale Egjiptiane e ka vlerësuar si të papranueshëm vendimin e Gjykatës Supreme për të mos ia anuluar votat subjektit…

Balje: Do ta votoj Kurtin për kryeministër dhe Osmanin për presidente

Gjykata Supreme e Kosovës ka hedhur poshtë të premten pjesën e mbetur të ankesave të dërguara në këtë institucion kundër…

​AAK: Të rinumërohen votat e të gjitha partive politike

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka mbajtur sot mbledhjen e radhës të kryesisë. Përmes një deklarate për medie, AAK…
error: