Verës tri njësi të KEK-ut në remont, Krasniqi: Presim të mos rrezikojmë furnizimin me rrymë

Kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Nagip Krasniqi ka paralajmëruar se gjatë kësaj vere do të futen në…

​Alarmi për bombë në Rektorat sërish i rrejshëm

Alarmi për bombë në Rektoratin e Universitetit të Prishtinës sërish ka rezultuar i rremë. Kjo është konfirmuar edhe nga ana…

Anëtarët e Komisionit për Shëndetësi ngrisin si shqetësim mospagesën e stafit mbështetës

Mospagesa e mbi 1 mijë e 200 profesionistëve shëndetësor të angazhuar nga Ministria e Shëndetësisë për menaxhim të pandemisë COVID-19,…

Kontraktohen mbi 1000 rinovime të shtëpive me masa të efiçiencës së energjisë

Fondacioni i Mileniumit i Kosovës (MFK) dhe Korporata e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) nga ShBA, kanë kontraktuar mbi 1000 rinovime…

Shitblerja e temave të diplomës, fenomen që po ndodh në UP

Koalicioni për Transparencë dhe Integritet i themeluar dhe mbështetur nga KFOS-i, ka organizuar tryezë me temën “Pazari me tema të…

Konferenca me donatorë-subvencionet për eficiencë të energjisë në Kosovë

Mbahet Konferenca me donatorë – Subvencionet për Eficiencë të Energjisë në Kosovë.

Zëvendëspresidentja e MCC-së shprehet e kënaqur me cilësinë e ajrit në Prishtinë

Zëvendëspresidentja e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit(MCC), Alicia Mandaville, gjatë vizitës së saj në Kosovë ka parë sot nga afër…

Bislimi paralajmëron plan B për targat: Do të japim afat 30 ditë para zbatimit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka paralajmëruar një plan B për çështjen e targave të automjeteve me Serbinë. Ai ka…

Bella Vista, vendi ideal për pushimet e kësaj vere në Sarandë

Hotel Bella Vista në Sarandë ka hapur sezonin e ri turistik dhe është i gatshëm të presë pushuesit edhe këtë…

​LDK për vizitën e Kurtit në ShBA: Shëtitje 18-ditore pa strategji dhe pa agjendë

Lidhja Demokratike e Kosovës konsideron se vizita e kryeministrit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës shpërfaqi pafuqinë e Kurtit për…