Hoti-Muratit: Mungesa e rezultateve të ka bërë agresiv

Para deputetët të Kuvendit të Kosovës përsëri sot e mori fjalën ministri i Financave Hekuran Murati. Ai tha se për…

Latifi: Nëse Arben Vitia e ka shkel ligjin do të merren organet e drejtësisë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi u shpreh se nëse ish-ministri i këtij dikasteri, Arben Vitia ka bërë shkelje të ligjit…

Murati: Për dallim nga opozita, ne nuk përzihemi në punët e ZRrE-së

Në pyetjen e deputetëve të opozitës se si do të kompensohen qytetarët që paguan për tre muaj faturat e rrymës…

​Ligji për pagën minimale dhe Trusti përplasin ministrin Murati dhe deputetët e PDK-së

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati u shpreh se është detyrë e Qeverisë së Kosovës që në kohë…

Lekaj për pushtetin: Lëreni krenarin dhe inatet politike votojeni Ligjin për Trustin

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj i ka bërë thirrje pushtetit që t’i lërë inatet politike dhe…

Zemaj: Injorimi i stafit mbështetës tregon paaftësi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj u shpreh se mospagesa e profesionistëve shëndetësor prej 3 muaj, tregon për…

AAK vendos në Kuvend pankartat ” Voto për trustin”

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një aksion simbolik nga deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e…