Lirohet 77-vjeçari, rasti i parë me koronavirus – 49 të tjerë po trajtohen në Klinikën Infektive

Në Klinikën Infektive në Prishtinë kanë bërë të ditur qe sot do të lirojnë në shtëpi rastin e parë të…

Dezinfektohen rrugët e kryeqytetit

Komuna e Prishtinës sot sërish ka ndërmarrë një aksion për dezinfektimin e rrugëve. Kompanitë e kontraktuara janë parë mëngjesin e…

56-vjeçari i vdekur nga COVID-19 kishte edhe sëmundje tjera, sot lirohet një 77 vjeçar

Klinika Infektive ka dhënë detaje rreth gjendjes së pacientëve që janë të shtrirë në këtë klinikë. Ushtruesja e detyrës së…

Kurti, Kosnett, ministra e deputetë urojnë Ditën e Romëve

Sot është 8 prilli – Dita Botërore e Romëve dhe shënohet që nga viti 1971. Mirëpo, për herë të parë…

FSHF nderon mjekët: Janë Kombëtarja që po përballet me “ndeshjen” e vështirë

Federata Shqiptare e Futbollit vlerëson maksimalisht punën, mundin dhe sakrificën e mjekëve, infermierëve, sanitarëve, shoferëve të ambulancave dhe të gjithë…

Kurti: Të jesh anëtar bordi tani është rrezik, duhet të shkarkosh kryeshefa të korruptuar

Të jesh anëtar bordi në kohën e regjimit të vjetër të PAN-it, ka qenë privilegj. Ndërsa, tani është rrezik sepse…

Kurti: Ministres Hajdari sot i ka vdekur babai, por gjithë ditën ka punuar

Ministres në detyrë të MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari sot i ka vdekur babai por ajo pavarësisht kësaj ka dalë sot në…

Kurti: Shkarkime në Kompaninë e Ujësjellësit “Prishtina”, keqmenaxhuan ndërmarrjen

Bordi i përkohshëm i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit ”Prishtina”, ka shkarkuar sot zyrtarët e lartë të kësaj ndërmarrje. Kryeministri në…