OAK: Qeveria vazhdon të pengojë ardhjen e investitorëve strategjik

Ani pse Ligji për investime strategjike është miratuar me shumë se 2 vite, deri më tani në vendin tonë është…

Deklarata pas paraqitjet së Haki Rugovës në Gjykatë për keqpërdorim të detyrës

Është mbajtur seanca dëgjimore për kryetarin e Istogut, Haki Rugovën që u arrestua për keqpërdorim të detyrës. Seanca dëgjimore është…

Partitë shprehën të gatshme për zgjedhje por vetëm Vetëvendosje kërkon të mbahen

Partitë parlamentare shqiptare po shprehën se janë të gatshme për organizimin e zgjedhjeve të reja, por vetëm Lëvizja Vetëvendosje po…

​Leli: Kjo verë ishte e shqiptarëve

Pandemia Covid-19 dhe masat që kishin kapluar gjithë botën për mbrojte ndaj virusit, duket se nuk i ka bërë dëme…

Momenti kur Haxhi Krasniqi nokauton Boeselin

Titulli i Kampionit të Botës në boks tashmë është në duart e Haxhi Rubin Krasniqit. Boksieri gjerman Boesel, ishte rivali…

Synimet e Naser Sahitit në krye të UP-së

Përmirësimi i cilësisë së studimeve, rritja e kërkimeve shkencore, krijimi i infrastrukturës së mjaftueshme e ndërkombëtarizimi i Universitetit të Prishtinës…

Krasniqi: Kjo është dita më e madhe e jetës sime

Haxhi Rubin Krasniqi është shpallur kampion bote në boks duke e mposhtur me nokaut kundërshtarin e tij, gjermanim Bosel. Vetëm…

Presidenti i KOK-ut mbështet FFK-në: Të respektohen masat anti-Covid -19 ose mbyllen garat

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani ka mirëpritur lirimin e masave nga Qeveria e Kosovës pasi me këtë…

Krasniqi nokauton Bosel në raundin e tretë, shpallet Kampion Bote

Haxhi Krasniqi ka arritur të nokautojë në raundin e tretë Dominic Bosel, kampionin e IBO dhe WBA. Haxhi Robin Krasniqi…

31 filma dhe dokumentarë do të shfaqen në Festivalin Sportiv “Prishtina 2020”

31 filma dhe dokumentarë, 12 prej të cilëve vendorë, do të shfaqen për tri ditë me radhë në Festivalin Ndërkombëtar…