Qeveria të marrë masa tjera, vendimet e fundit të rishqyrtohen

Situata me pandeminë Covid-19 në komunat e Kosovës çdo ditë e më shumë po rëndohet. Është e domosdoshme që masat…

Shqiptarët e Malit të Zi me dy lista zgjedhore synojnë tri mandate

Kryetari i Forcës së Re Demokratike në Mal të Zi, Nazif Cungu ka deklaruar se shqiptarët në Mal të Zi,…

​Prishtina kërkon të ruaj boshtin e skuadrës, Krasniqi e Bekaj priten të mos largohen

Prishtina ka arritur të siguroj pjesëmarrjen në garat evropiane, pas e mposhti në finale të Kupës së Kosovës, skuadrën e…

Bajrami: Presim javën tjetër të nis shqyrtimi i planit të rimëkëmbjes ekonomike në Kuvend

Pas miratimit të buxhetit të rishikuar, ministrja  e Financave, Hykmete Bajrami po kërkon nga Kuvendi edhe shqyrtimin dhe miratimin e…

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë…

Selimi në Burgun e Sigurisë së Lartë: Të burgosurit duhet t’i trajtojmë me dinjitet

Ditën e Kurban Bajramit, ministri i Drejtësisë, Selim Selimi zgjodhi që të vizitojë të burgosurit në Burgun e Sigurisë së…

Lëvizje të pakta ditën e Kurban Bajramit në sheshet e Prishtinës

Sot kur në të gjithë botën besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit sheshet e Prishtinës nuk janë të mbushur…

Hoti nga QKUK: Gjendja nga COVID-19 është e rëndë

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi duke vizituar Institutin Kombëtar të…