Lekaj-Përlaskaj: Mungon bashkëpunimi ekonomik mes Kosovës dhe Kroacisë

Gjendja e shqiptarëve në Kroaci, sfidat që ky komunitet ka në këtë shtet, bashkëpunimi mes Kosovës dhe Kroacisë, kanë qenë…

Dumoshi: Burgu në QRTK do të shndërrohet në muze

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi të mërkurën ka vizituar Qendrën Rajonale për Trashëgimi Kulturore, në Prizren, ku…

Lajçak shkon edhe në AAK, pritet nga Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka pritur në takim emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Ky i…

Thaçi pas takimit me Lajçakun: Të mos bisedohet për çështje që i kemi ridiskutuar tash e 10 vjet

Pas takimit që ka zhvilluar me përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, presidenti i vendit, Hashim Thaçi…

Lajçak takohet edhe me Veselin

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka arritur në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës…

Thaçi: Të bisedohet për njohje reciproke, jo për çështje teknike

Pas takimit me emisarin e Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se është…

Nis takimi i Thaçit me Lajçak

Tashmë në zyrën e presidencës ka nisur takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit…