Qytetarët kërkojnë  nga shteti t’iu sigurojë ekzistencë ekonomike në këtë kohë pandemie

Përkundër shpalljes së gjendjes emergjente për shëndetin publik dhe infektimit të 91 personave me koronavirus në Kosovë, qytetarët gjatë kohës…

Jakupi: Pas orës 17:00 punojnë vetëm pesë barnatore kujdestare në kryeqytet

Pas vendimit për ‘orë policore’, jo të gjitha barnatoret janë hapur gjatë orës kur është e kufizuar lëvizja në kryeqytet.…

Thaqi kërkon që edhe zyrtarët korrektues të shpërblehen nga pako emergjente fiskale

Me pakon emergjente fiskale të propozuar ditë më parë nga Ministria e Financave dhe Transfereve, mjekët, policët, dhe zjarrfikësit pritet…

Heqja e tarifës për lëndën e parë, hynë rreth 150 kamionë nga Serbia

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të hequr tarifën prej 100% për lëndën e parë për produktet nga Serbia…

Klina pajtohet me vendimin e Qeverisë që deri me 6 prill të qëndrojë në karantinë

Komuna e Klinës e mirëpret vendimin e mbrëmshëm të Qeverisë së Kosovës, që kjo komunë të qëndrojnë në karantinë deri…

Gërxhaliu: Alarmante, pritet edhe rënia e remitencava nga mërgata për shkak të Covid-19

Si pasojë e përhapjes së pandemisë së koronavirusit, rënia e remitencave nga diaspora do të jetë alarmante për Qeverinë e…

Syla: Sistemit shëndetësor i mungojnë 5 mijë mjekë, t’i mbrojmë dhe ruajmë këta që i kemi

Dy infermierë dhe një mjek nga spitali rajonal i Gjakovës kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. E kjo ka shqetësuar tej…

Paçarizi: VV-së i takon prapë mandatari, Qeveria gjithëpërfshirëse do të ishte më e mira

Analisti dhe njëherësh profesori universitar Rrahman Paçarizi ka komentuar ftesën e presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, drejtuar liderëve…

Qirezi: Qeveria urgjentisht ta aprovojë pakon e propozuar për sektorin privat

Pandemia Covid-19, përveç pasojave në shëndetin publik, sjell dëme në masë të madhe edhe në ekonomi, në sektorin e arsimit…
error: