Lajme   Zgjedhjet 2021   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ministri Reka: Kemi kapacitetet për të avancuar me agjendën evropiane

Ministri i Integrimit Evropian, Blerim Reka priti në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me ç’rast…

Partive politike që do garojnë për Podujevën u kufizohen shpenzimet për fushatë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që 43 mijë e 433 euro të jetë shuma më e lartë që do…

Spiunohet Mercedes EQS – foto/video

CLA dhe CLS janë tashmë disa nga makinat më ‘të buta’ me dy dyer në shitje sot, por EQS do…

Ministrja Bajrami paralajmëron takim me kolegen e saj nga Shqipëria

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi,…

Vendi evropian me blerjen më të madhe të veturave elektrike

Në një vend me 17.4 milionë njerëz, 67.695 automjete elektrike ishin shitur vitin e kaluar, duke tejkaluar edhe Gjermaninë, e…

Nis misioni i satelitit drejt Diellit

Agjencia Evropiane për Hapësirë ka nisur të dielën një satelit, me qëllim të studimit të Diellit nga kënde më të…

Passat do të kalojë vetëm në elektrikë?

Prodhuesi i makinave gjermane po përgatitë lansimin e modeleve të reja në tregun e makinave elektrike, dhe Passat i famshëm…

Moti për pesë ditët e ardhshme

Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm me diell, vranësira dhe herë-herë me reshje…

Porsche 911 Turbo në fazën e fundit të testimit

Porsche do të prezantojë premierën e modeleve 911 Turbo dhe 911 Turbo S në panairin e ardhshëm të veturave në…

Sateliti i Iranit dështon të arrijë në orbitë

Irani ka dështuar në përpjekjet për të lansuar sot një satelit të prodhimit vendor në orbitë. “Lansimi i satelitit është…
error: