Lajme   Zgjedhjet 2021   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

A duhet punonjësit ta ndajnë të njëjtën dhomë, kur bëjnë udhëtim pune?

Çështja se a duhet që punonjësit që ta ndajnë të njëjtën dhomë në udhëtime biznesi, ende mbetet e diskutueshme. Nuk…

Si të përgjigjeni në intervistat e punës se cili është menaxheri ideal?

Gjatë procesit të intervistimit, përveç të tjerash punëdhënësit duan të dinë se çfarë marrëdhëniesh keni me mbikëqyrjen. Ata do të…

​12 gjërat që duhet bërë në ditën e parë të punës

Përshtypja e parë nuk përfundon me intervistën e punës, ndikimin më të madh e ka dita e parë në atë…

Fuqia e pabesueshme e natyrës: Ju kurrë nuk keni parë një pinguin si ky – foto

Për herë të parë në një ishull në Atlantikun Jugor është parë një pinguin i verdhë, pa asnjë njollë të…

Fatmir (Adem) Muriqi kërkohet nga Policia

Policia në Pejë ka kërkuar nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e Fatmir…

ADN më e vjetër në botë gjendet në dhëmbët e një mamuthi që jetoi mbi 1 milion vjet më parë

Gjenomet e lashta mendohet të jenë të vjetra midis 1.3 milion dhe 1.65 milionë vjet, zbuloi një studim i fundit.…

198 gjoba për mosrespektimin e masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 198 gjoba në…

Fikni pajisjet 5G gjatë fluturimit

Autoriteti francez i aviacionit civil (DGAC) ka thënë se gjenerata e re e telefonave të mençur 5G mund të ndikojnë…

Etna aktivizohet sërish në Sicili

​Llavë dhe tym kanë shpërthyer mbrëmjen e së martës nga vullkani Etna në Siçili, duke shkaktuar panik te banorët e…

Ford prodhon makinën e re elektrike në platformat e Volkswagen

Ford ka njoftuar se do të ndërtojë një makinë të re elektrike në Evropë duke përdorur kornizën mekanike të Volkswagen…
error: