Spiunazh në Shqipëri, SHISH thotë se e rekrutoi një vend jo mik

Shërbimi Inteligjent Shtetëror publikoi raportin për vitin 2021 nga ku sillet një shembull se si u survejua dhe u zbulua…

Baerbock: Të rriten masat kundër krizës së urisë në botë

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar që të rrisë përpjekjet në luftën kundër krizës së…

​Latifi prezanton punën e këtij viti: Rahoveci qeveriset mirë dhe pa korrupsion

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka prezantuar punën e tij për gjashtëmujorin e parë të vitit 2022. Në…

Vdes producentja Vjosa Berisha

Producentja e filmave, Vjosa Berisha, ka vdekur në moshën 50-vjeçare. Bashkëshorti i saj, Fatos Berisha, ka thënë se për datën…

Krasniqi i PDK-së: Kryeministri ka ide anti-kapitaliste, flet për qytetarët pa i takuar ata

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pas fjalimit të kryeministrit të vendit Albin Kurti, i cili tha se…

Vetëvendosja nuk mbështet tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, theksoi se ky subjekt parlamentare nuk do të mbështet propozimin e PDK-së…

Deputetja e LDK-së i jep vezë Kurti, Konjufcës dhe Haxhiut

Deputetja e LDK-së, Vlora Dumoshi e ka quajtur mashtrues dhe shpifës kryeministrin, Albin Kurti, pas arritjes së marrëveshjes për energjinë…

Duda: Mbi 240 tanke të dorëzuara në Ukrainë

Polonia ka furnizuar Ukrainën me 240 tanke dhe 100 automjete të tjera të blinduara, njoftoi sot presidenti polak, Andrzej Duda.…

Digjet një lokal në Prishtinë

Një lokal është përfshirë nga zjarri dje në rrugën “Xhavit Hoxha”, në Prishtinë. Njësiti i zjarrfikësve ka dalur në vendin…

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë në Kosovë

Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, njëherësh ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, të dielën paradite do të…