Kujdestaria e barnatoreve: Mbi 30 protestojnë sot me kërkesën për ndryshim të rregullores

Pesë barnatore në gjithë kryeqytetin qëndrojnë të hapura gjatë natës, nga e hëna deri të shtunën. Ndërkaq, të dielën dhe…

Opozita e shqetësuar për draftin e Asociacionit: Kurti i gatshëm të nënshkruaj gjithçka

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) janë të shqetësuara siç thonë për rrezikun që…

Antibiotikët pa recetë, qytetarët: Më dobi na bëjnë ata, se kur na i përshkruan mjeku

Pavarësisht se blerja e antibiotikëve pa përshkrim të mjekut është e ndaluar, qytetarët vazhdojën të kërkojnë nëpër barnatore “Amoxicillin” e…

Të pakënaqur me projektbuxhetin, kjo komunë kërcënon Qeverinë me padi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi shprehet i pakënaqur me Projektligjin për ndarjet buxhetore për vitin 2024 për komunën që…

Tensionet Kosovë-Serbi shkaktuan rënie të investimeve të huaja, MINT krekoset me 4.3 milionë euro

Tensionet në mes marrëdhënieve Kosovë-Serbi dhe situata e përgjithshme politike në vend po konsiderohen të jenë shkaktarë kryesor për rënien…

Zbehet mbështetja e tifozëve për Kosovën, analistët e shohin si fakt shqetësues

Mungesa e rezultateve në kualifikimet për në Kampionatin Evropian, por edhe atmosfera jo e mirë brenda kombëtares ka bërë që…

Paralajmërimi i Zelenskyt për luftë në Ballkan, ekspertët: Rikonfirmim i ambicieve të Rusisë

Deklaratat e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky se Rusia po përpiqet të nisë një luftë në Ballkan, po konsiderohet si…

Sa jeni tolerantë, flasin qytetarët

Në Ditën ndërkombëtare të tolerancës, qytetarët e Prishtinës “konkurrojnë” me njëri-tjetrin se kush është më tolerant. Sipas tyre, gruaja është…

Mosdekretimi i Isufajt, opozita e paunifikuar për dërgimin e Osmanit në Kushtetuese

Tri partitë opozitare, PDK, LDK dhe AAK nuk po gjejnë gjuhë të përbashkët për të dërguar në Gjykatën Kushtetuese vendimin…

Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, skepticizëm për rezultate konkrete

Rreth dy muaj pas agresionit serb në Banjskë të Zveçanit, nesër pritet të kthehet dialogu Kosovë-Serbi, në nivel të kryenegociatorëve.…