Liga U21, ankohen klubet: S’jemi gati, do të na shkaktojë telashe financiare

Federata e Futbollit të Kosovës i ka urdhëruar klubet e Superligës që ta krijojnë edhe skuadrën e grupmoshave U21. Një…

Biletat e transportit publik, nuk diskutohet për ulje të çmimit

Çmimet e biletave të transportit publik janë rritur që nga viti i kaluar, kur është ngritur çmimi i naftës, ndërsa…

Opozita dhe ekspertët thonë se ka tkurrje të punësimit

Deputetë të opozitës kritikojnë Qeverinë e Kosovës për rënie të punësimit dhe investimeve kapitale në këtë vit. Në anën tjetër…

Rrëfimi i gruas që për vite me radhë kërkoi lëmoshë rrugëve bashkë me katër fëmijët e saj

Për vite me radhë, Kumrije Gashi ka shtrirë dorën ndaj të panjohurve për të kërkuar ndihmë. 38-vjeçarja nga Fushë-Kosova bashkë…

Transportuesit nga Kosova të rrezikuar në territorin e Serbisë

Pas bllokimit të pikave kufitare me Serbinë për kalimin e kamionëve dhe autobusëve me targa të Kosovës, transportuesit nga Kosova…

Bllokimi i pikave kufitare me Serbinë paraqet pengesa për prodhuesit vendorë në Kosovë

Pikat kufitare me Serbinë në Merdare, Jarinjë dhe Bërnjak të cilat janë të mbyllura nga dita e hënën në mbrëmje,…

Paralajmërohen gjoba për ata që vendosin njoftime në hapësirat publike

Njoftime të ndryshme për shitjen e banesave, lokaleve por edhe ato mortore hasën në çdo rrugë të kryeqytetit. Ato vendosen…

“Lulëzojnë” pompat e derivateve, shumë pika afër njëra-tjetrës pa kritere

Në Kosovë vazhdon të rritet numri ndërtimit të pompave të derivateve në vend e pa vend dhe në distancë të…

Shteti pa asnjë helikopter

Kosova nuk ka në dispozicion asnjë helikopter në rast të ndonjë krize. Të tillë nuk posedon shteti në fushën e…

Nxënësve në Serbi po u ligjërojnë kriminelët serbë

Serbia po vazhdon të lartësojë kriminelët serbë. Shumë shkolla e rrugë po emërohen me emrat e tyre, derisa të tjerë…