Në kufi me Shqipërinë pa masa të posaçme, vetëm kontroll i rregullt mjekësor

Në 24 orët e fundit, prej kur është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Shqipëri, janë rreth 6 mijë…

Hoti: Parim i yni thellimi i partneritetit me SHBA, taksa nuk rrezikon koalicionin

Shtetet e Bashkuara kanë shtuar ndjeshëm presionin për të hequr taksën ndaj mallrave serbe dhe boshnjake, ndërsa nuk iu ka…

Kërkohet të merren masa preventive për koronavirusin

Institucionet e Kosovës duhet të trajtojnë më seriozisht kornonavirusin në Kosovë. Për këtë kërkohet që sa më shpejt të merren…

Dallimet për taksën, Kosova në “mëdyshje” nga cilët aleat ndërkombëtar të rreshtohet

Taksa 100 përqind ndaj Serbisë, ka shpërfaqur dallimet mes aleatëve ndërkombëtar të Kosovës. ShBA-të përmes përfaqësuesit të tyre, Richard Grenell…

Ish-kreu i AMKMK-së: Kullat e Jasharajve rrezikojnë të bien, projektin e 2015-s nuk e pëlqyen

Kullat e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari, që janë simbol i lirisë së vendit vazhdojnë të jenë në gjendje…

Mos shfrytëzimi i mbi dhe nënkalimeve, 113 të vdekur dhe 3640 të lënduar gjatë tri viteve

Mbikalimet dhe nënkalimet në Kosovë vazhdojnë të projektohen, ndërtohen dhe të mos shfrytëzohen nga qytetarët, pasi sipas ekspertëve nuk bëhet…

Kërkohet zbatim i dy marrëveshjeve të propozuara me Shqipërinë

Dy marrëveshjet për politikën e jashtme mes Kosovës dhe Shqipërisë, që priten të nënshkruhen në mbledhjen e radhës mes dy…

​Tahiri: Partnerët e koalicionit nuk kanë harmonizim në çështjen e taksës, kryeministri po sillet si në opozitë

Albin Kurti ende nuk e ka fituar përvojën e pushtetarit, ai po sillet si në opozitë. Ashtu siç kanë vepruar…

Opozita kundërshton planin e Kurtit për largimin e taksës

Partitë opozitare në Kosovë po kundërshtojnë planin e djeshëm të kryeministrit, Albin Kurtit për të larguar gradualisht taksën 100 përqind…

Letërkëmbimi Thaçi-Rasmussen, juristët: Nuk është marrëveshje ndërkombëtare

Një letërkëmbim në mes të ish-kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-sekretarit të NATO-s, Andres Fogh Rasmussen në vitin 2013,…