Pas rrëzimit të Kurtit, këto janë skenarët për formimin e qeverisë së re

Besimin që ia dha më 3 shkurt të këtij viti, Kuvendi i Kosovës qeverisë Kurti për të udhëhequr ekzekutivin, ia…

Këta janë tre skenarët në rast të rrëzimit të Qeverisë Kurti

Krahas pandemisë COVID 19, Kosova pritet të ballafaqohet edhe me krizën politike. Rrëzimi i paralajmëruar i kryeministrit Albin Kurti gjatë…

Karantinat në Kosovë të pakontrolluara dhe pa ndihma

Qytete, fshatra, lagje e familje në Kosovë deri tash janë vendosur në karantinë si masë parandaluese ndaj COVID-19, megjithatë, këto…

Vendimi i disa komunave për pushimin e bizneseve të dielave, selektiv dhe të dëmshme

Disa biznese nëpër komuna janë mbyllur edhe pse pas masave të marra nga Qeveria e Kosovës, lidhur me parandalimin e…

Kriza politike në këtë kohë sjellë dëme të mëdha në ekonomi

Mundësia që vendi të futet shpejt në një krizë politike, pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut…

Kosova drejt zgjedhjeve të reja apo qeverisë së përkohshme ?

Në kohën kur shteti ka shpallur gjendje emergjente në sektorin e shëndetësisë për shkak përhapjes së koronavirusit, koalicioni qeverisës po…

Paniku nga koronavirusi, kolona të gjata për miell

Pas rasteve të para me koronavirus në Kosovë dhe pas shpalljes së gjendjes  emergjente në sektorin e shëndetit publik, qytetarët…

Aeroporti “Adem Jashari”, qytetarët ankohen për ngritje çmimesh nga agjencitë

Me vendim të Qeverisë së Kosovës, sonte në ora 24:00 do të pezullohen të gjitha fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të…

Koronavirusi, bizneset kërkojnë mbështetjen e Qeverisë dhe BQK-së

Situata e krijuar me pandeminë koronavirus edhe në Kosovë, ka bërë që komuniteti i biznesit të kërkoi shtyrjen e të…

‘Veç Zoti na ruan’, thonë qytetarët në Mitrovicë për koronavirusin

Pas shpalljes së koronavirusit pandemi globale nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), si dhe konfirmimit të tri rasteve të para…