Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mesazhet e Biden vlerësohen pozitive, kompromiset të mos cenojnë sovranitetin e vendit

Mesazhet e presidentit të ShBA-së, Joe Biden në letrën dërguar presidentes, Vjosa Osmani po vlerësohen pozitive për vendit. Marrëdhënia e…

​Nxënësit iu rikthehen bankave, sërish kërkohet vaksinimi i mësimdhënësve

Nga sot nxënësit në të gjithë vendin janë kthyer në bankat shkollore. Javën e kaluar arsimi i ulët fillor (I-V)…

​Mbështetja e Parlamentit Evropian për Kosovën nuk pritet të rezultojë me liberalizim të vizave

Mbështetja që mori Kosova për liberalizim të vizave në seancën e fundit plenare të Parlamentit Evropian po shihet me skepticizëm…

Opozita kërkon reformë zgjedhore, Qeveria do të shtyjë përpara ndryshimet në Ligjin për zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje prioritet e ka plotësim-ndryshimin e Ligjit për zgjedhje për t’ua mundësuar mërgatës votimin në ambasada e konsullata, e…

Opozita s’i beson Kurtit për reciprocitetin, BE e quan pengesë për dialogun

Paralajmërimeve të qeverisë Kurti për rikthimin e reciprocitetit ndaj Serbisë nuk po i besojnë nga opozita. Në PDK dhe AAK…

Qeveria të subvencionojë eksportuesit, bilanci tregtar ende negativ

Përkundër trendit rritës të nivelit të eksportit të mallrave vendore në tregjet evropiane, Kosova vazhdon të ketë ende bilanc tregtar…

Ish-gjyqtari i EULEX-it sërish kërkon të raportojë para deputetëve

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, me kërkesën që Komisioni Parlamentar…

Për 3 javë mbi 12 mijë vaksinime, procesi vlerësohet i ngadalshëm

Afërsisht janë bërë 3 javë prej kur ka nisur vaksinimi kundër COVID-19 në Kosovë, e me 24 mijë dozave të…

​Mes mjerimit dhe vuajtjeve, gjendja e rëndë e familjes 4 anëtarëshe Gashi

Varfëria dhe mjerimi janë ulur “këmbëkryq” tash e shumë kohë në familjen Gashi në fshatin Busi të Prishtinës. Katër anëtarët…

Qeveria thotë se AKI do të bëhet së shpejti me drejtor, njohësit kërkojnë që ai të jetë i pavarur nga politika

Presidenti dhe kryeministri i Kosovës po shkelin ligjin për Agjencisë e Kosovës për Inteligjencë duke e lënë këtë institucion pa…
error: