Euro 2024/ “The Sun” simulon shortin, Shqipëria me rivalë të pabesueshëm

Do të jetë 2 dhjetori i këtij viti data kur do të hidhet shorto për fazën e grupeve të Kampionatit…

Ujkani: Duhet të kemi më shumë përgjegjësi

Zëvendësdrejtori i Kombëtares së Kosovës në futboll, Samir Ujkani ka reaguar pas përmbylljes së ciklit kualifikues të Kosovës për në…

​Championsi i futsallit/ Prishtina 01 zbulon çmimet e biletave

Klubi kosovar i futsallit, FC Prishtina 01 është në mesin e 16 ekipeve më të mira të Ligës së Kampionëve…

U21/Prishtina e pandalshme, fiton edhe kundër Lirisë

Ka përfunduar ndeshja mes Lirisë dhe Prishtinës, e vlefshme kjo për Superligën e Kosovës në grupmoshat U21. Pas plot 90’…

FFK liron nga detyra Glihan, nis punën për “analizën e thellë”

Federata e Futbollit e Kosovës gjithashtu ka bërë të ditur se tashmë ka filluar analizimin e thellë të situatës aktuale…

KB Peja zhvillon sot ndeshjen jetike në FIBA Europe Cup

Sonte me fillim nga ora 19:00 palestra sportive “Karagaçi” në Pejë do të jetë nikoqire e përballjes mes KB Pejës…

Kosova mposhtet nga Bjellorusia në “Fadil Vokrri”

Kombëtarja e Kosovës e ka mbyllur me humbje ciklin kualifikues të Kampionatit Evropian Euro 2024. Pas plot 90’ minutave lojë…

Edhe 15 minuta shpresë për Kosovën

Kanë kaluar 75 minuta lojë në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku po luhet ndeshja mes Kosovës dhe Bjellorusisë. Kombëtarja e Kosovës…

Kosovë-Bjellorusi, formacionet zyrtare

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë sonte do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Bjellorusisë. Kjo njëherit do të jetë…

Gol që e shihni rrallë herë, Halilaj shënon në derbin turk (VIDEO)

Një gol gjatë derbit të Super Ligës së Turqisë të femrave mes Fenerbahces dhe Besikstas qëndroi i rregullt, pasi që…