Fetahu dhe Stavileci premtojnë organizim spektakolar të Superkupës së Kosovës

Në ambientet e Federatës së Basketbollit të Kosovës sot është nënshkruar kontrata ndërmjet kryetarit të FBK-së Arben Fetahut dhe ushtruesit…

Liria shumë e fortë për Dritën, e eliminon nga Kupa e Kosovës

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes skuadrës së Dritës dhe asaj të Lirisë, ku kjo e fundit ka siguruar biletën…

FBK e Sigal Prishtina nënshkruajnë marrëveshje për zhvillimin e Superkupës në kryeqytet

Federata e Basketbollit të Kosovës dhe klubi i basketbollit Sigal Prishtina kanë nënshkruar marrëveshje për zhvillimin e Superkupës së Kosovës…

Kupa e Kosovës/Përfundon pjesa e parë mes Dritës dhe Lirisë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Dritës dhe Lirisë, e vlefshme kjo për fazën e 1/16-ës…

Ylli zhvillon sot ndeshjen e pestë në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës në basketboll, Ylli do të zhvillojë sot një ndeshje tejet të rëndësishme në kuadër të garave evropiane,…

KOK-u merr vendim, për herë të parë dhuron bursa për trajnerët

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) ka marrë vendim sot që për herë të parë të dhurojë bursa…

Edhe një Evropian i basketbollit në Prishtinë

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka fituar edhe një organizim ndërkombëtar. Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që…

Jashari: Nder dhe krenari të luaj për Kosovën

Mesfushori i Dritës, Muharrem Jashari u grumbullua me Kombëtaren A të Kosovës për dy ndeshjet miqësore të nëntorit Kosova –…

Ademi takohet me presidentët e UEFA-së dhe FIFA-së

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i cili po qëndron në Doha për të ndjekur nga afër…

Ferizaj eliminohet nga Kupa e Kosovës

Klubi i futbollit Ferizaj është eliminuar nga Kupa e Kosovës me vendim të Komisionit të Garave brenda Federatës së Futbollit…