Sophie Sorschag debuton sonte për Kosovën

Sophie Sorschag, skitarja e kërcimeve me ski, do të debutojë sonte për Kosovën. Sorschag aktualisht gjendet në Lillehammer të Norvegjisë,…

“Për këtë lloj infrastrukture duhet përgjegjësi e lartë”, Çeku flet për stadiumin e Suharekës

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Hajrulla Çeku ka folur në seancën e sotme të Kuvendit të…

Ky është shorti i Kupës së Kosovës

Në ambientet e selisë së Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është hedhur sot shorti i Kupës së Kosovës. Shorti…

​Sot sfida me Bullgarinë, Kosova synon kalimin në Ligën B të Ligës së Kombeve

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave do ta zhvilloj sot ndeshjen kundër Bullgarisë, në kuadër të Ligës së Kombeve.…

​Kjo është pozita e re e Kosovës në FIFA

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar suksesin më të madh në renditjen e FIFA-s që nga anëtarësimi në familjen e futbollit…

Prishtina 01 merr pikën e parë në “Elite Round” të Ligës së Kampionëve

Klubi i futsallit, Prishtina 01 ka arkëtuar sot pikën e parë në fazën e grupeve të “Elite Round” të Ligës…

Muçi e lë të shtangur portierin e Aston Villas (VIDEO)

Ylli shqiptar, Ernest Muçi i ka shënuar një super gol skuadrës së Unai Emeryt, Aston Villa. Ishte duke u zhvilluar…

Ballkani mposhtet sërish nga Viktoria Plzen

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Ballkanit dhe Viktoria Plzenit, ku pikët e plota i takojnë mysafirëve. Pas plot 90’…

Ballkani e pëson, Viktoria Plzen në epërsi

Është shënuar goli i parë në stadiumin “Air Albania”, ku po luhet ndeshja mes Ballkanit dhe Viktoria Plzen. Viktoria Plzen…

Një orë lojë në “Air Albania”, rezultati ende nuk ndryshon

Ka kaluar një orë lojë në stadiumin “Air Albania”, ku po zhvillohet ndeshja tejet interesante mes Ballkanit dhe Viktoria Plzenit.…