Rifillon finalja mes Trepçës dhe Pejës

Ka rifilluar ndeshja finale e Superkupës së Kosovës në basketboll ndërmjet Trepçës dhe Pejës. Policia ka zbrazur palestrën në Suharekë,…

Largohen tifozët, pritet të rinisë finalja mes Pejës-Trepçës

Policia është duke e zbrazur palestrën në Suharekë, aty ku po zhvillohet finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll ndërmjet…

Ndërpritet finalja e Superkupës

Vetëm pak minuta para se të mbyllet pjesa e parë, është ndërprerë finalja e Superkupës së Kosovës ndërmjet Pejës dhe…

Llapi lider i Superligës

Është kompletuar edhe xhiro e pestë e Superligës së Kosovës në futboll ku nuk munguan rezultatet befasiuese. Befasia më e…

FSHF del me njoftim për shitjen rekorde të biletave për sfidën me Çekinë

Vetëm brenda tri orësh janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen e radhës së Shqipërisë në kuadër të kualifikimeve për…

Ndalet Ballkani, Liria “arrë” e fortë për Prishtinën

Ballkani është njoftuar me barazimi e parë në këtë edicion të Supelrligës së Kosovës në futboll pasi ka barazuar me…

Rezultatet e dy ndeshjeve të Superligës pas pjesës së parë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të dy ndeshjeve të Superligës së Kosovës në futboll ku po ballafaqohen Dukagjini me…

Sot finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll

Finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll do të sjellë superderbin mes Trepçës dhe Pejës. Trepça për të kaluar në…

​“Shërbimi sekret ruso-serb i përfshirë në ndeshjen Kosovë-Rumani”

Shërbimi sekret ruso-serb po vlerësohet së është i përfshirë në sjelljen e tifozëve rumunë më 12 shtator, ku edhe u…

Çeku: Stadiumi i Gjilanit po bëhet

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka thënë se planifikimi i duhur është thelbësor për suksesin e çdo…