​Më shumë se 100 fëmijë morën pjesë në festivalin e volejbollit për fëmijë

Në festivalin e volejbollit për fëmijë të organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), në kuadër të projektit të…

Zgjidhet problemi i vizave, KB Ylli merr pjesë në Ligën e Kampionëve

Një lajm shumë i mirë ka ardhur sot për klubin e basketbollit Goldean Eagle Ylli. Drejtues të kampionit të Kosovës…

Pas suksesit të Cenës reagon Kuka: Fabrika e medaljeve nuk po ndalet

Trajneri i xhudos, Driton Kuka duke komentuar lajmin e mrekullueshëm nga Kampionati Evropian i juniorëve, ku xhudisti Dardan Cena arriti…

Zyrtare, shkarkohet trajneri i klubit të Superligës së Kosovës

Arsim Thaçi është shkarkuar nga posti i trajnerit të Malishevës. Lajmi është dhenë sot nga faqja zyrtare e këtij klubi…

Toverlani flet për objektivat me U21-shat, tregohet i ashpër me lojtarët që po e braktisin Kosovën

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës, sot është prezantuar trajneri i ri i Kombëtares së Kosovës U21, Afrim…

Muharremaj para ndeshjes Sllavia Praga-Ballkani: Kjo është historike

Ballkani po i bënë edhe përgatitjet e fundit në Republikën e Çekisë para ndeshjes me Sllavia Pragën, ndeshje kjo e…

​Sot nis “Street Fest 2022” në Prishtinë

Sot dhe neswr do të organizohet turneu i streetbollit në qendër të Prishtinës (Sheshi Zahir Pajaziti), ku pritet një spektakël,…

Toverlani flet sot për herë të parë si trajner i Kosovës U21

Trajneri i Kombëtares së Kosovës U21 në futboll, Afrim Toverlani, do të flas sot për herë të parë si trajner…

​Përballje e skuadrave të pjesës fundore të tabelës sot në Superligën e Kosovës

Xhiro e shtatë e Superligës së Kosovën në futboll do të vazhdojë sot edhe me dy ndeshje të tjera. Në…

Kosova merr pjesë me tre garues në evropianin e xhudos për junior

Sot do të nis Kampionati Evropian i xhudos për Junior (U21) në Pragë të Çekisë. Ekipi kosovar do të paraqitet…