Edhe Kroacia në grup me Shqipërinë

Pas Spanjës, Shqipëria ka mësuar edhe kundërshtarin e dytë në grupin e saj në Kampionatin Evropian Euro 2024. Shqipëria në…

Shqipëria pozicionohet në Grupin B, së bashku me Spanjën

Momentalisht po mbahet ceremonia e hedhjes së shortit të Kampionatit Evropian Euro 2024. Kombëtarja e Shqipërisë e ka mësuar kundërshtarin…

Prishtina 01 luan sot kundër Benficas në Ligën e Kampionëve në futsal

Skuadra e futsalit, Prishtina 01 do të zhvillojë sot ndeshjen e tretë në kuadër të “Elite Round” të Ligës së…

Egnatia e pandalshme, mposht edhe Vllazninë

Skuadra e Egnatias si duket e ka marrë seriozisht punën e titullit në Superligën e Shqipërisë. Pas plot 90’ minutave…

Malisheva del me tri pikë nga “Zahir Pajaziti” i Llapit

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Llapit dhe Malishevës, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të Superligës së Kosovës.…

Gjilani shkatërron Lirinë

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Lirisë dhe Gjilanit, e vlefshme kjo për xhiron e 16 të Superligës së Kosovës.…

Malisheva shkon në pushim në epërsi kundër Llapit

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen që filloi 13 minuta me vonesë, respektivisht në atë mes Llapit dhe Malishevës.…

Pjesa e parë: Dramë mes Lirisë e Gjilanit, karton i kuq e tre gola të shënuar

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Lirisë dhe Gjilanit, ku vendasit janë me një lojtar më…

Pesë ngjarje ndërkombëtare të basketbollit në Kosovë, Dushku: Po bëhemi gati

Prej 25 deri më 30 qershor të vitit të ardhshëm në Prishtinë, do të organizohet për herë të parë Kampionati…

Reagojnë “Dardanët”: Vajzat dardane janë dëshmia më e mirë si prezantohet shteti dhe kombëtarja

Kombëtarja e Kosovës e femrave e ka siguruar kualifikimin në Ligën B të Ligës së Kombeve. Vashat e Kosovë mposhtën…