Vashat koreane të “KNSU” janë kampione botërore të hendbollit universitar

Ka përfunduar ndeshja e medaljes së artë në FISU Prishtina 2022 në konkurrencën e femrave, ku tanimë kemi mësuar universitetin,…

Hendbollistët spanjollë të “UCLM” fitues të medaljes së bronztë në botërorin e hendbollit për universitete

Ka përfunduar edhe në konkurrencën e meshkujve ndeshja në të cilën kemi mësuar universitetin i cili ka fituar medaljen e…

Gjyqtarët kosovarë ndajnë drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Konferencës

Gjyqtari ndërkombëtar i Kosovës, Genc Nuza është deleguar nga UEFA për të ndarë drejtësinë në ndeshjen e rrethit të dytë…

Riola Xhemaili, futbollistja nga Kosova që po mahnitë futbollin gjerman dhe atë zviceran

Riola Xhemaili është një futbolliste shumë e re e cila është pjesë e Kombëtares së Zvicrës në futboll për femra…

​Vashat e “Hasan Prishtinës” fitojnë medaljen e bronztë në botërorin e hendbollit universitar

Tanimë kemi mësuar universitetin i cili ka arritur ta sigurojë medaljen e bronztë në konkurrencën e femrave në Kampionatin Botëror…

​UP “Hasan Prishtina” përballet me koreanët e “KANGWON” në finalen e Botërorit universitar të hendbollit

Kampionati Botëror universitar i hendbollit që po zhvillohet në Prishtinë ka arritur në fazën finale dhe sot do të zhvillohen…

Florian Marku, ndeshje në atdhe më 25 gusht

Florian Marku më në fund ja ka dalë të plotësojë ëndrrën e tij për të zhvilluar një ndeshje në vendlindjen…

Përfundon ndeshja, meshkujt e “UNIN” shkatërrojnë Universitetin e “Shkodrës”

Ka përfunduar ndeshja e dytë e programit të sotëm në sallën “1 Tetori”, e vlefshme kjo për Kampionatin Botëror të…

Çeku: Palestra në Prizren e rinovuar, plotëson standardet për ngjarjet ndërkombëtare të sportit

Ministri i Kulturës dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka thënë se renovimi i palestrës së sportit “Sezai Surroi” në Prizren, dëshmia…

FISU Prishtina 2022/”Shkodra” pëson debakël nga Universiteti kroat “UNIN”

Ka përfunduar ndeshja e parë e programit të sotëm në sallën “1 Tetori”, ku kemi mësuar universitetin i cili ka…