Ministrja Dumoshi telefonon ekipin e xhudos, përshëndetet nga Driton Kuka

Ekipi i xhudos së Kosovës vazhdon të jetë në karantinë aty u po përgatitet për garat që i presin në…

Shtyrja e Lojërave Olimpike, reagon Driton Kuka

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar gjatë ditës së sotme ka vendosur që të shtyj Lojërat Olimpike Verore “Tokio 2020” për vitin e…

Berisha: Qëndroni në shtëpi, në qershor do ju bëjmë krenarë!

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Bernard Berisha ka dhënë mesazhin e tij për të gjithë popullin e Kosovës pas përhapjes…

Ademi vazhdon vizitat në klubet kosovare, e radhës ishte në këtë qytet

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka vazhduar edhe sot vizitat në klubet e ndryshme kosovare, në…

Dallkut po i mungon futbolli

Futbolli në Kosovë mbetet i pezulluar dhe stadiumet e futbollit mbeten të mbyllura, kjo për shkak të luftës kundër përhapjes…

E konfirmon edhe FFK: Ndeshja ndaj Maqedonisë luhet me 4 qershor

Pak orë më parë në media qarkulloi lajmi se ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës pritet të luhet më…

Mesazhi i Alitit: Qëndroni në shtëpi, bashkë jemi më të fortë, të kalojmë edhe këtë sfidë

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti nëpërmjet një mesazhi ka apeluar të qytetarët e Kosovës që të qëndrojnë në…

Donjeta Sadiku apel nga karatina: Po ma shuani ëndrrën 4 vjeçare

Ekipi i boksit ka filluar sot me përgatitje, të cilat po i mbajnë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Në…

Maqedoni – Kosovë, zhvillohet me 4 qershor, në prani të shikuesve

26 mars ishte dita kur ishte paraparë të zhvilohej ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve, Maqedoni e Veriut – Kosova.…

Ekipi i boksit po stërvitet në koridoret e Qendrës së Studentëve, nuk u lejohen stërvitjet jashtë

kipi i boksit ka filluar sot me përgatitje, të cilat po i mbajnë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Në…