Ndeshja Maqedoni Veriore – Kosovë  luhet pa tifozë

Ndeshja e shumë përfolur ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë Veriore do të luhet pa tifozë. Kështu ka vendosur Federata e Futbollit…

Fillon cikli i dytë dyvjeçarë me mentor dhe gjyqtarët talent

Pas përfundimit të suksesshëm të ciklit të parë të programit me Mentor/Talent, sot, me organizim të FFK-së dhe në mbështetje…

A do të luhet Maqedoni – Kosovë pa tifozë? Flet zëdhënësi i FFM-së

Koronavirusi ka kapluar gjithë Evropën, duke përfshirë këtu Maqedoninë e Veriut edhe Shqipërinë. Deri tanimë janë anuluar shumë ngjarje sportive,…

Frikë nga koronavirusi, shtyhet turneu i basketbollit në Prishtinë

Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të…

Sot Kosovë-Slloveni, dardanet shpresojnë në rezultat pozitiv

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes së kundër Sllovenisë. Kjo ndeshje…

KOK-u mban forumin për vajzat lidere në Sport, Dumoshi premton mbështetjen e saj

Komiteti Olimpik i Kosovës ka organizuar forumin e parë për vajzat lidere në sport, i cili është mbajtur në kuadër të…

A ekziston mundësia që Kosova të përjashtohet nga garat ndërkombëtare, flet sekretari i KOK-ut

Kosova ende nuk e ka Agjencinë Kosovare për Anti-Doping, as pas gjashtë vjetësh prejse është anëtarësuar në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar…

Derbi në Prishtinë dhe Pejë

Xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës në basketboll do të dhurojë ndeshje mjaft interesante. Ndeshja e parë e kësaj…

Liburni, fitues i turneut “Adem Jashari”

Ka përfunduar edicioni i 11-të i turneut përkujtimor ndërkombëtar në nderim komandantit legjendar Adem Jashari, që mbahet në kuadër të…

FFK-ja lëshon sqarim për ndeshjen e Kosovës me Rusinë

Ndeshjet kualifikuese për “Euro 2021” në konkurrencën e femrave, Kosovë – Rusi, si dhe Rusi – Kosovë zyrtarisht do të…