Sejdiu: Duhet të krijohen kushtet për vazhdimin e kampionati, shëndeti është primar

Federata e Futbollit të Kosovës ditë më parë ka vendosur që më 7 qershor të rikthehen ndeshjet e Superligës së…

​Lojtari i Dritës rezulton pozitiv në testim për Covid-19

Koronavirusi tashmë ka prekur edhe futbollistin e skuadrës së Dritës. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet…

Ferizaj zhvillon stërvitjen e parë pas pandemisë, ky trajner drejtoi skuadrën

Skuadrat kosovare ka dy ditë që i janë rikthyer stërvitjeve në grup, të cilat iu kanë munguar në dy muajt…

Ministrja Dumoshi inspektoi investimet që MKRS-ja po bën në Prizren

Në vazhdën e vizitës në Prizren, sipas agjendës së paraparë, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka vizituar…

Batatina kërkon rikthimin e tifozëve në tribuna

​Superliga e Kosovës ka dy ditë që ka marrë “dritën jeshile” nga Ministria e Shëndetësisë për rikthmin në fusha të…

Konfirmohet nga FHK, hendbolli kosovar rikthehet në qershor

Pas futbollit, sporti i radhes në Kosovë për rifillimin e ligës është Hendbolli. Federata e Hendbollit të Kosovës e ka…

Fillon puna intensive në përgatitjet për jetësimin e ligës së përbashkët Kosovë-Shqipëri

Sot nëpërmjet një video-konferencë është mbajtur takimi i parë i ekipeve teknike të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) dhe…

Lajm jo i mirë, vlera e Milot Rashicës gjithnjë e më e ulët

Kriza që ka shkaktuar koronavirusi nuk ka pasur sesi të i prekë edhe klubet e futbollit, madje edhe ato që…

Basketboll, anulohen garat në të gjitha kategoritë seniore për sezonin 2019/20

Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK)…

Lideri i Superligës rifillon stërvitjen

Ballkani ka rinisur lirshëm sot përgatitjeve para rifillimit të edicionit 2019/20 të Superligës. Skuadra ka stërvitur në stadiumin e Suharekës.…