Boksierët ende në karantinë, kërkojnë të largohen nga aty

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka mbetur ende në karantinë edhe pse ka kaluar afatin prej 12 javës sa ishte…

Plisat për mjekët: Heronjët tanë, jemi krenarë me ju!

Plisat kanë shprehur mirënjohjen e tyre për mjekët vendorë, të cilët po e luftojnë me të gjitha forcat pandeminë koronavirus.…

Zyrtare: Anulohet kampionati në basketbollin kosovar

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) duke i parë zhvillimet e fundit me pandeminë COVID-19, në bazë të…

Intelektualët kujtojnë Bezin e paharrueshëm që ia solli Dritës titullin e parë kampion në histori

Intelektualët kanë kujtuar ish-presidentin e ndjerë të Dritës, Selami Osmani – Bezi, në ditëlindjen e tij. Gjilanasit e quajnë Bezin…

Ministrja Dumoshi caktoi vlerën financiare për poentimin e pikëve për federatat, sportistët e trajnerët

Sipas legjislacionit për sportin dhe financimin e federatave sportive, sportistëve dhe trajnerëve, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi,…

Dushku: Përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin Evropian janë duke vazhduar sipas planit të paraparë

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

Sot mund të anulohet kampionati i basketbollit në Kosovë

Federata e Basketbollit e Kosovës pritet të marrë një vendim të madh gjatë ditës së sotme. Kryetari i saj, Arben…

Rashica zbulon ‘golin’ më të rëndësishëm që ka shënuar

Milot Rashica sikurse shumë futbollistë të tjerë anë e mbanë botës po vazhdon të qëndrojë i karantinuar së bashku me…

Ndërron jetë ish-kryetari i klubit kosovar

Ish kryetari i Klubit Futbollistik Vitia, Afrim Rexhepi ka ndërruar jetë. Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e…

Edhe testi i dytë negativ, shërohet nga koronavirusi futbollisti i Kosovës

Futbollisti i Hannoverit dhe i Kombëtares së Kosovës U-21, Valdrin Mustafa, është shëruar nga Coronavirusi. Ka qenë vetë futbollisti i…