Agim Ademi: Jam kryetari i FFK-së deri në momentin që s’jam

Situata në Federatën e Futbollit të Kosovës, tani për tani nuk është në gjendjen më të mirë të mundshme. Së…

Mustafa: Vokrri, personalitet dhe sportist i nivelit ndërkombëtar

Me rastin e dyvjetorit të vdekjes së Fadil Vokrrit, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi ikonën e futbollit kosovar duke…

Kurti: Vokrri punoi shumë për futbollin kosovar

Ish-kryeministri Albin Kurti i shoqëruar nga disa deputetë të Lëvizjes Vetëvenosje kanë nderuar veprën dhe jetën e Fadil Vokrrit, legjendës…

​Dy vjet pa legjendën e futbollit

Sot mbushen dy vjet që kur nga jeta u nda legjenda shqiptare e futbollit Fadil Vokrri. Për nder të veprimtarisë…

Nga sot boksierët senior të Kombëtares së Kosovës filluan përgatitjet në Brezovicë

Federata e Boksit e Kosovës ka paraparë fillimin e përgatitjeve bazike malore me boksieret cilësor të kombëtares së Kosovës të…

Drita e Feronikeli e rinisin me fitore kampionatin

Kanë përfuduar dy ndeshjet e ditës së sotme në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Në Gjilan, Drita ka…

Islami operohet me sukses, premton rikthim të shpejtë në fushë

Përparim Islami ka përfunduar intervenimin kirurgjik në ligamentet e këmbës së djathtë, pasi që ishte lënduar ditë më parë në…

Gjyqtaret nga Kosova, pjesë e projektit të ri të FIBA Europe

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka nominuar tri gjyqtare, Irma Konjusha, Anjesa Haziraj dhe Lorena Haxha…

Sot luhen këto dy ndeshje interesante në Superligën e Kosovës në futboll

Ipko Superliga e Kosovës ka nisur me ndeshjen e parë kampionale, pas një pauze të detyruar prej afër tre muajve,…

Batatina: Do të luftojmë për Evropë

Skuadra e Llapit e ka rifilluar me fitore kampionatin në Ipko Superligën e Kosovës. Në ‘Zahir Pajaziti’, Llapi i drejtuar…