Bilanci i Giresses si trajner i Kosovës

Tanimë është zyrtare që Kosova ka mbetur sot pa trajner, pas shkarkimit të Alain Giresse. Federata e Futbollit të Kosovës…

Kryetari i “Dardanëve” reagon pas shkarkimit të Giresses, ka një mesazh për lojtarët

Federata e Futbollit të Kosovës sot ka marr vendim për ta shkarkuar trajneri e Kosovës, Alain Giresse. Ky vendim i…

Ballkani mëson rivalin e Ligës së Kampionëve

Ballkani ka mësuar kundërshtarin në raundin e parë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve. Kampioni i Kosovës do të ballafaqohet…

​Shkarkohet Alain Giresse

Alain Giresse është shkarkuar nga posti i trajnerit të Kombëtares së Kosovës. Kështu ka bërë të ditur Federata e Futbollit…

​Giresse largohet nga FFK, pritet vendimi për të ardhmen e tij

Ka përfunduar takimi ndërmjet trajnerit të Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse dhe drejtuesve të Federatës së Futbollit të Kosovës. Në…

Giresse mbërrin në FFK, diskutohet e ardhmja e tij

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse tashmë ka arritur në zyret e Federatës së Futbollit të Kosovës. Ai pritet…

Formacionet e mundshme, Ishujt Faroe-Shqipëri

Pas suksesit ndaj Moldavisë në “Air Albania” të cilën e mposhti me rezultat 2-0, Kombëtarja Shqiptare do të kërkojë sot…

E ardhmja e Giresses pritet të vendoset sot

Duke se humbja e Kosovës nga Bjellorusia me rezultat 2-1 mund t’i kushtojë me shkarkim trajnerit Alain Giresse. Ai menjëherë…

Ballkani mëson sot rivalët e Ligës së Kampionëve

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani do t’i mësojë sot rivalët e fazës së parë kualifikuese në Ligën e Kampionëve.…

Euro 2024/ Shqipëria në kërkim të fitores së dytë, përballet me Ishujt Faroe

Pas suksesit ndaj Moldavisë në “Air Albania” të cilën e mposhti me rezultat 2-0, Kombëtarja Shqiptare do të kërkojë sot…