Superliga e Shqipërisë, Kukësi mposht Vllazninë dhe e zbret nga kreu i tabelës

Janë zhvilluar sot ndeshjet e xhiros së pestë të Superligës së Shqipërisë në futboll, përcjell KosovaPress. Ndeshje interesante u zhvillua…

FPPK dhe FSHPP nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Dje, me 28 nëntor, në festen e Ditës së Flamurit, u nënshkrua Marrëveshja e Bashkëpunimit në mes Federatës së Pingpongut…

​Mbyllen dy ndeshjet e Superligës, këto janë rezultatet

Sot janë zhvilluar edhe dy ndeshje të tjera nga Superliga e Kosovës. Feronikeli është ballafaquar me Trepçën 89’ nga ku…

Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një shkrimi në “Facebook”, ka paralajmëruar se nëse shtatorja e Fadil Vokrrit…

Ylli i Kombëtares Shqiptare rezulton pozitiv me COVID-19

Kapiteni dhe portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga vetë…

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Liga e Veteranëve të Futbollit me mbështetje të Federatës së Futbollit të Kosovës, sot, për nder të 28 Nëntorit –…

​Kombëtarja e Kosovës për femra përballet sot kundër asaj të Rusisë

Kombëtarja e Kosovës në kuadër të femrave do të përballet sot kundër asaj të Rusisë si mysafirë, në stadiumin “Emirhan…

Gëzim Morina i uron fat bashkëlojtarëve për ndeshjet kundër Sllovakisë e Islandës

Kombëtarja e Kosovës në basketboll përballet sot kundër Sllovakisë nga ora 19:00, në para-kualifikimet për Kupën e Botës 2023, përcjell…

​Superliga e Kosovës vazhdon me një përballje interesante

Superliga e Kosovës do të vazhdoj sot me një ndeshje interesante, ku me fillim nga ora 13:00, Drenica e pret…

Liga e Kampionëve, përfundojnë pjesët e para të gjashtë takimeve

Kanë përfunduar 45 minutat e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve nga grupet A,B,C dhe D të cilat…
error: