Rodri nuk pajtohet me eliminimin: Maroku nuk ofroi asgjë

Kombëtarja e Spanjës u përshëndet sot nga Kampionati Botëror “Katar 2022”, duke u eliminuar në fazën eliminatore nga Maroku. Maroku…

Santos: Nuk kam problem me Ronaldon, ai është shembull

Portugalia e eliminoi Zvicrën sot nga Kampionati Botëror “Katar 2022”, kështu duke siguruar biletën e fundit drejt çerekfinales së këtij…

Portugalia eliminoi Zvicrën, Ramos lojtari i ndeshjes

Ka përfunduar edhe faza e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku Portugalia ka siguruar biletën e fundit drejt çerekfinales…

Kompletohen çiftet çerekfinaliste të Kupës së Botës

Portugalia ishte kombëtarja e fundit e cila e siguroi biletën drejt fazës së çerekfinales së Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Pasi…

Portugalia është çerekfinalisti i fundit i Botërorit “Katar 2022”

Ka përfunduar edhe faza e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku Portugalia ka siguruar biletën e fundit drejt çerekfinales…

Luajti i lënduar kundër Spanjës, Amrabat: Nuk mund ta braktisja shtetin tim

Kombëtarja e Marokut po vazhdon me paraqitjet fantastike në këtë Kampionat Botëror “Katar 2022”, ku sot e eliminoi Spanjën përmes…

Ramos kompleton hat-trickun, Zvicra drejt eliminimit – video

Tanimë është shënuar edhe goli i gjashtë në përballjen mes Portugalisë e Zvicrës, ku Shaqiri dhe Xhaka tani mund të…

Portugalia shënon golin e katërt, Zvicra kundërpërgjigjet me Akanjin – video

Portugezët e kanë thelluar epërsinë në 4:0 në ndeshjen kundër Zvicrës, por që Manuel Akanji është kundërpërgjigjur shpejt duke gjetur…

Portugalia me një këmbë në çerekfinale, shënon përsëri Ramos – video

Tanimë është shënuar edhe goli i tretë në stadiumin “Lusail Iconic”, ku portugezët gjenden me një këmbë në çerekfinale të…

Pjesa e parë: Zvicra në disavantazh kundër Portugalisë

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Portugalisë dhe asaj të Zvicrës. Pas 45’ minutave…