Zyrtare, Asllani nënshkruan me Interin – foto

Tanimë është bërë zyrtare nga vetë klubi që mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani, ka nënshkruar me gjigantin italian, Inter. Po ashtu,…

Fernandes flet për situatën e Ronaldos te United

Së fundmi kanë qarkulluar spekulime të shumta për të ardhmen e yllit portugez Cristiano Ronaldo, ku thuhet se ky i…

Pas shumë largimeve, Prishtina zyrtarizon një blerje

Prishtina ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë tre-vjeçare me futbollistin e talentuar Endrit Baholli. 22-vjeçari vjen si lojtar me shumë…

Libër monografik për 100 vjetorin e Prishtinës

Klubi Futbollistik “Prishtina” do të shënojë së shpejti 100-vjetorin e themelimit, ku me këtë rast do të publikohet edhe monografia…

Golden Eagle Yllin në mesin e 52 skuadrave të konfirmuara për në Basketball Champions League

Rreth 70 skuadra kanë aplikuar për të garuar në edicionin 2022-23 të Basketball Champions League dhe 52 prej tyre janë…

​Gjakova ndalet në gjysmëfinale, lufton për medalje të bronztë

Xhudisti Akil Gjakova është ndalur në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare. Kosovari u ballafaqua me Redouane Messaud nga i cili pësoi…

​Fantastike/ Laura Fazliu do të luftojë për medalje të artë në Lojërat Mesdhetare

Fantastike/ Laura Fazliu do të luftojë për medalje të artë në Lojërat Mesdhetare Xhudistja kosovare Laura Fazliu do të luftojë…

Edhe Laura Fazliu hyn në zonën e medaljeve

Xhudistja Laura Fazli ka mposhtur kroaten Iva Oberan, në kategorinë 63 kg në Lojërat Mesdhetare Oran 2022 pasi raundin e…

Akil Gjakova futet në zonën e medaljeve në Lojërat Mesdhetare

Akil Gjakova e ka nisur mbarë dhe kualifikohet në zonën e medaljeve në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Xhudisti kosovar fitoi…

Komuna e Malishevës ndihmon financiarisht “KF Malishevën”, kjo është shifra

Kuvendi Komunal i Malishevës në mbledhjen e mbajtur të enjten ka marrë vendim për ta ndihmuar financiarisht Klubin e Futbollit…