Rahoveci e pëson, gjobitet 650 euro

 Klubi i basketbollit, Rahoveci është gjobitur sërish nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), ku lajmin e ka konfirmuar vetë…

Fillojnë ndeshjet e fundit të Grupit B

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë në dy ndeshjet e xhiros së tretë, respektivisht të fundit të Grupit B…

Amerika synon vetëm fitoren kundër Iranit, ja formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 20:00 stadiumi “Al Thumama” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Kombëtares së…

Formacionet zyrtare të Anglisë dhe Uellsit – foto

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet përballja tejet interesante mes Uellsit dhe Anglisë, e vlefshme kjo për…

E fundit/Zbulohet nëse Neymar do të luaj kundër Kamerunit

Kombëtarja e Brazilit do ta zhvillojë të premten ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.…

Grupi A: Holanda kualifikohet, Senegali e dërgon Ekuadorin në shtëpi

Kanë përfunduar dy ndeshjet e Grupit A në kuadër të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku tanimë kemi mësuar edhe kombëtaret…

Ekuadori barazon, Senegali rikthen epërsinë – video

Ndeshje e zjarrtë po zhvillohet në stadiumin “Khalifa International”, ku janë shënuar dy gola të shpejtë në përballjen mes Ekuadorit…

VAR-i ia anulon golin Holandës – video

Holanda arriti ta shënojë edhe golin e tretë të ndeshjes kundër Katarit, vetëm që më pas të anulohej nga VAR-i.…

De Jong shënon, Katari në krizë – video

Holandezët e kanë nisur pjesën e dytë në mënyrën më të mirë kundër Katarit, ku e kanë gjetur edhe golin…

Pjesa e parë: Holanda e Senegali në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Grupit A të kualifikimeve drejt…