Kosovari hyn në Ligën e Parë në basketboll

KB Kosovari do të jetë anëtari më i ri në Ligën e Parë të basketbollit vendor, në konkurrencën e meshkujve.…

400 mijë euro investime për “Liman Gegaj” të Malishevës

Përmes një komunikate në “Facebook”, kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati ka njoftuar se do të ketë më shumë se 400…

Caktohen datat e zhvillimit të Kupës së Afrikës

Konfederata e Kombeve Afrikane (CAF) ka zbuluar programin për Kupën e Kombeve të Afrikës. Ngjarja e cila do të zgjasë…

Agueros i përkeqësohet gjendja shëndetësore në transmetim live

Sergio Agüero mori pjesë në një transmetim live në platformën “Twitch” të Ibai Llanos dhe në një moment të bisedës…

Zyrtare, Gavit i merret numri 6 te Barcelona

Gavi është hequr zyrtarisht nga statusi i lojtarit të ekipit të parë në Barcelonë, mes një mosmarrëveshjeje për regjistrimin e…

Mësohen çiftet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë

Federata Shqiptare e Futbollit ka hedhur shortin për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë 2022/2023. Nga shorti i hedhur mësohet…

Publikohet video e Neymarit duke qarë pasi humb 1 milion euro

Pas dëmtimit të keq në kyçin e këmbës dhe pas operacionit, që do ta mbajë larg fushës deri në fund…

​KOK: Leoni ishte shembull për shpirtin e tij luftarak

Lajmi për vdekjen e talentit të futbollit kosovar Leon Syla në moshën 15 vjeçare ka lënë të shokuar opinionin sportdashës.…

Boksieri Bernardin Nikaj nderohet me titullin “Nderi i Gjakovës”

Kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini i ka dhuruar mirënjohjen me titull “Nderi i Gjakovës” boksierit Bernardin Nikaj. Boksieri…

FFK: Vdekja e Leonit humbje e rëndë për futbollin tonë

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar pas lajmit për vdekjen e talentit të futbollit Leon Syla në moshën 15…