Rashica nuk është i gatshëm as për ndeshjen e ardhshme

Milot Rashica pritet të mungoj edhe në fundjavë, në përballje ndaj Paderbornit. Ylli kosovar është lënduar dy xhiro më parë…

Messi është “zëvendësuesi” më i mirë i La Liga-s

Në shtëpinë e Barcelona-s, trajneri Setien do të ketë detyrën e vështirë të zgjedhë nëse do ta aktivizojë nga minuta…

Fiorentina dëshiron të mbajë në skuadër mbrojtësin brazilian

Fiorentina kërkon të mbajë në ekip edhe për të paktën një sezon Henrique Dalbert. Braziliani, i cili është në huazim…

Ronaldo po mendon largimin nga Juventus

Ylli portugez mund të largohet nga Juventus në fund të këtij sezoni. Siç raportn Radio Rossonera, Cristano Ronaldo mund ta…

Presidenti i Feronikelit ngushëllon familjen Lladrovci

Kapiteni i Feronikelit, Lapidar Lladrovci ka marr një lajm të hidhur gjatë ditës së sotme, pasi ka ndërruar jetë gjyshja…

Griezmann: Na presin 11 finale, titulli varet nga këmbët tona

Sulmuesi francez, Antonio Griezmann është rikthyer nga ndërprerja e La Liga-s për shkak të koronavirusit me më shumë uri se…

Zyrtarizohet orari i ndeshjeve gjysmëfinale të kupës së Italisë

Me 12 dhe 13 qershor do të zhvillohen ndeshjet e Kupës së Italisë. Fillimisht me 12 qershor do të zhvillohet…

Setien beson te titulli: Jemi më të freskët sesa para pandemisë

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, ishte protagonist i ‘El Partidazo” dhe radio “MARCA” për të analizuar momentin e ekipit të…

Liverpooli mund ta festoj titullin pas 30 vitesh në stadiumin e rivalit të madh

Liverpool pritet të titullin e shumë pritur pas 30 vitesh ta feston në një teren mjaft special. Në derbin lokal,…

Juventus – Milan, ndryshon formati i gjysmëfinales

Futbolli italian rifillon me Kupën e Italisë, ndërkohë që pritet të zyrtarizohet vetëm orari i dy gjysmëfinaleve. Dy sfidat e…