FIBA anulon 16 kampionate evropiane, nga FBK komentohet në këtë formë

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

Feronikeli feston 46 vjetorin e themelimit, ky është historiku i tyre

Skuadra e Feronikelit ka njoftuar se sot shënon 46 vjetorin e themelimit të klubit. Kampioni i Kosovës dhe fituesi aktual…

Holanda cakton datën për rinisjen e Eredivisies

Holanda është vendi i parë i madh europian që vendos një datë zyrtare për të rinisur kampionatin. Federata Mbretërore e…

FSHF nderon mjekët: Janë Kombëtarja që po përballet me “ndeshjen” e vështirë

Federata Shqiptare e Futbollit vlerëson maksimalisht punën, mundin dhe sakrificën e mjekëve, infermierëve, sanitarëve, shoferëve të ambulancave dhe të gjithë…

Presidenti i La Liga-s: Messi nuk shkon në Itali

Në mes të një krize globale, që ka “kapur për fyti” edhe futbollin, presidenti i La Liga, Javier Tebas, hedh…

Zyrtare: Muller nënshkruan kontratë të re me Bayernin

Ndonëse ishte përfolur shumë për një largim të tij gjatë verës, kur edhe i mbaronte kontrata me Bayernin e Mynihut,…

Atletja e njohur thyen rekordin e Ronaldos

Caster Semenya as që e diskuton rekordin e Cristiano Ronaldos. Portugezi, dy ditë më parë, lëshoi sfidën për kolegët e…

Amir Rrahmani ka një pyetje për fansat e tij

Amir Rrahmani çaste më parë ka publikuar një foto në rrjetin e tij social në Facebook. Mbrojtësi kosovar shfaqet duke…

Milan vihet pas sulmuesit të Manchester Cityt

David Silva do të largohet nga Manchester City në përfundim të këtij sezoni, për të nisur një aventurë të re…

Futbolli i Kosovës në kohën e koronavirusit, flet Eroll Salihu

Tashmë kanë kaluar më shumë se tre javë nga data 13 mars, kur Qeveria e Kosovës mori vendim për të…