“Asnjë klub nuk na kontaktuar për Rashicën”

Emri i Milot Rashicës po përmendet gjithnjë e më shumë në mediat europiane, për një transferim të mundshëm në një…

Zyrtare: Kampionati rus rikthehet më 21 qershor

Në Rusi futbolli do të rinisë në datën 21 qershor dhe tifozët mund të shkojnë në stadium, edhe pse numri…

Federata angleze publikon kalendarin e FA Cup, finalja në 1 gusht

Pasi ndezi dritën jeshile për rifillimin e futbollit në ishull, Federata Angleze e Futbollit zyrtarizoi këtë të premte dhe kalendarin…

Zbulohet orari i javës së parë pas pandemisë, një ndeshje të premten

Është zbuluar orari i javës 23 të IPKO Superligës, të parës pas pushimit tre muajsh shkaku i pandemisë Covid 19.…

Batatina: Llapi im, befasia e fundit të kampionatit!

Skuadra e Llapit është duke i vazhduar me intensitet të lartë stërvitjet në prag të rikthimit të Superligës së Kosovës.…

Klubet e mëdha italiane të pakënaqura me kalendarin e ri

Futbolli italian do të rinisë pas ndërprejes 3-mujore për shkak të pandemisë COVID-19 në datat 13 dhe 14 qershor me…

Aliti drejt Turqisë, kjo skuadër interesohet për të

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Fidan Aliti, mund të vazhdojë karrierën në Turqi. Është gjiganti turk, Besiktas që ka shprehur…

Barcelona blindon Ansu Fatin

Ansu Fati nuk do të largohet nga Barcelona. Klubi katalan bllokon “xhevahirin” e tij (i lindur në vitin 2002), duke…

Valon Berisha komenton fitoren e madhe dje ndaj Schalkes 04

Valon Berisha dje ka zhvilluar ndeshjen e radhës te skuadra e Bundesligës, Dusseldorf. Në këtë takim ylli kosovar luajti për…

Zbulohet data kur rikthehet Serie A

Ministri i Sportit, Vincenzo Spadafora, dhe anëtarët e federatës italiane të futbollit do të mblidhen për të vendosur se kur…