Tenis/ Berrettini pozitiv me Covid, humb Wimbledonin: Më është thyer zemra

Matteo Berrettini është i detyruar të largohet nga Wimbledoni për shkak se ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka…

Prishen marrdhënjet mes Romës dhe Barcelonës, kjo është arsyeja

Barcelona dhe Roma mund të takohen në gjyq për shkak të një ndeshjeje miqësore. “Giallorossët” kanë vendosur të riplanifikojnë përgatitjet…

Chelsea rivalizon PSG-në për Milan Skriniar

Chelsea është në kërkim të një mbrojtësi të ri dhe klauzola e lartë e lirimit të Matthijs de Ligt mund…

Skuadra angleze paraqet ofertën prej 40 milionë eurosh për Brojën

West Ham United mund të forcojë përpjekjet e tyre për të joshur Chelsean për ta shitur Armando Brojën pasi sulmuesi…

​Ky është klubi ku Muriqi mund ta vazhdojë karrierën

Vedat Muriqi pritet t’i bashkohet skuadrës së Lazios në kampin e tyre stërvitor parasezonal pasi Mallorca ende nuk ka dërguar…

​Muhammad Ali refuzoi shërbimin ushtarak por gjykata vendosi në favor të tij

Gjykata e Lartë amerikane më 28 qershor 1971 shfuqizoi dënimin e ish-kampionit të boksit për peshat e rënda, Muhamed Ali,…

Dybala-Inter, komplikohet tretativa

Siç raportohet nga “Sport Mediaset”, rruga që do ta çonte Dybalan drejt Interit duket se po komplikohet dita ditës. Ekziston…

Publikohet foto, Martinez pothuajse kishte nënshkruar kontratë me gjigantin tjetër evropian para Interit

Gazeta spanjolle “Mundo Deportivo” ka zbuluar se sa afër ishte Lautaro Martinez për t’iu bashkuar me Atletico Madridin përpara se…

Agjenti i Di Marias tregon nëse lojtari po transferohet te Juventusi

Agjenti i Angel Di Marias ka konfirmuar se janë duke u diskutuar për detajet përfundimtare të kontratës me Juventusin. Argjentinasi…

​Pioli tregon objektivin kryesor të Milanit në sezonin e ri

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, e sheh titullin e Serie A si një pikënisje për kuqezinjtë në edicioni e ri…