Qytetarët parashikojnë finalen Itali – Angli

Finalja e Kampionatit Evropian Euro 2020, asht sikur në të gjithë botën, ka zgjuar interesim dhe po pritet me kureshtje…

Ky është numri i tifozëve që do të jenë sot në “Wembley” për finalen Angli – Itali

Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin “Wembley” sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Evropian Euro 2020…

Plepolli flet për finalen Itali-Angli: Këtë skuadër e shoh si favorit të lehtë

Anglia dhe Italia do të ballafaqohen në finalen e madhe të Kampionatit Evropian Euro 2020, në ndeshjen e cila zhvillohet…

Momentet më pikante të finales Argjentinë – Brazil -video

Argjentina e ka mposhtur Brazilin me rezultat minimal 1-0 në finalen e Kupës së Amerikës në stadiumin “Maracana”. Ishte një…

​Sot shpallet kampioni i ri i Evropës, Itali -Angli, formacionet e mundshme

Sot, kur bëhet një muaj që kur filloi Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 do të zhvillohet edhe ndeshja finale…

Von der Leyen në pritje të fitores së Italisë

Zemra e presidentes së Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen, është me ekipin blu. “Në finalen e së dielës të…

Mbretëresha e Anglisë me mesazh te veçantë para finales Itali – Angli

Italia dhe Anglia do të ballafaqohen në stadiumin “Wembley” për ta diskutuar trofeun e më të mirëit në Evropë në…

Ranieri parashikon finalen e Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italisë

Claudio Ranieri beson se është 50-50 mes Italisë dhe Anglisë në finalen e Euro 2020 në Wembley. Italia ka udhëtuar…

​Southgate jep lajmin e keq për tifozët e Anglisë

Trajneri i Anglisë Gareth Southgate ka konfirmuar se Phil Foden është në dyshim të madh për Finalin e EURO 2020…

​Mancini: Jam krejtësisht i relaksuar, ja si mendojmë ta mposhtim Anglinë

Roberto Mancini është çuditërisht i relaksuar përpara finales së Euro 2020 dhe shpreson që teknika e Italisë mund të fitojë…
error: