Chiellini takohet me Maguiren në tunelet e stadiumit -video

Tashmë janë duke u bërë përgatitje e fundit para fillimit të finales së Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italisë. Lojtarët…

​Angli – Itali, formacionet zyrtare të finales së Euro 2020

Momenti i shumëpritur tashmë ka ardhur. Anglia dhe Italia janë të gatshme për shfaqjen e madhe në “Wembley” ku do…

Angli – Itali, ja për kë bën tifo Rita Ora

Vëmendja e të gjithë botës do të jetë e drejtuar sonte te stadiumi “Wembley”, aty ku do të zhvillohet finalja…

Policia iu bënë thirrje tifozëve anglezë: Mos udhëtoni drejtë “Wembleyt”

Mijëra tifozë të Anglisë janë mbledhur jashtë stadiumit “Wembley” përpara finales së mbrëmjes së sotme të Kampionatit Evropian Euro 2020…

​Pas 3 orë e 30 minutave përfundon dueli i tenisit ndërmjet Gjokovicit dhe Berretinit, ja kush doli fitues

Djokovic fiton wImbledon për t’iu përshtatur 20 titujve kryesorë të Federer dhe Nadal Novak Djokovic ka fituar Wimbledonin për t’u…

​Sipas “Sky Sport” ky do të jetë formacioni startues i Anglisë ndaj Italisë

Pak më tepër se dy orë kanë mbetur deri tek fillimi i finales së Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë…

“Dridhet” Londra, tifozët anglezë vërshojnë sheshet e qytetit para finales Angli – Itali

Kanë mbetur vetëm edhe pak orë deri tek finalja e madhe e Kampionatit Evropian Euro 2020 ku do të ballafaqohen…

I lënduari Spinazzola me letër emocionuese drejtuar lojtarëve të Italisë

Leonardo Spinazzola u ka shkruar një letër shokëve të tij nga kombëtarja e Italisë përpara finales së EURO 2020 të…

​Befason Redknapp: Italia duhet të luftojë për barazim sepse Kane tashmë ka shënuar

Harry Redknapp nuk ka absolutisht dyshime se Harry Kane do të shënojë për Anglinë kundër Italisë sonte dhe të jetë…

Atmosferë festive në Londër pak orë para ndeshjes Angli-Itali (Fotot)

Tifozët e Anglisë janë mbledhur jashtë stadiumit Wembley dhe në King’s Cross në Londër duke sjellë një atmosferë të mrekullueshme…
error: