Anglia apo Italia? Penalltitë do ta zbulojnë Kampionin e ri të Evropës

Penalltitë do të jenë ato të cilat do ta vendosin se cila prej Anglisë dhe Italisë do të shpallet Kampion…

Angli – Itali, kalojnë 15 minutat e para të vazhdimeve

Janë luajtur 15 minutat e para të vazhdimeve të finales së Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Italisë dhe Anglisë. Rezultati…

Edhe finalja shkon në vazhdime, Angli – Itali, 1-1 pas 90 minutave

Nuk ka fitues pas 90 minutave lojë në “Wembley” në finalen e madhe të Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë…

Leonardo Bunucci barazon shifrat, rihapet finalja Angli – Itali – video

Italia ka arritur që ta barazojë rezultatin në 1-1 ndaj Anglisë, përcjellë KosovaPress. Ishte qendërmbrojtësi Leonardo Bonucci ai i cili…

Angli – Itali, kalon një orë lojë, Mancini bën dy ndryshime

Tashmë ka kaluar një orë lojë në Wembley aty ku po zhvillohet finalja e Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë…

Kështu u festua goli i Shaw jashtë “Wembleyt” – video

Anglia e ka mbyllur pjesën e parë të finales së Euro 2020 kundër Anglisë me epërsi prej një goli. “Tre…

​Mbyllet pjesa e parë, Anglia në avantazh minimal ndaj Italisë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes finale të Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italisë. Ndeshja u zhbllokua…

25 minuta lojë në “Wembley” ndërmjet Anglisë dhe Italisë

Kanë kaluar tashmë 25 minuta lojë në ndeshjen ndërmjet Anglisë dhe Italisë, finalja e Kampionatit Evropian Euro 2020. Anglia është…

Fillon ndeshja Angli – Itali, finalja e Euro 2020

Ka filluar ndeshja finale e Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italiisë. Ndeshja po zhvillohet në stadiumin Wembley para 60 mije…

Chiellini takohet me Maguiren në tunelet e stadiumit -video

Tashmë janë duke u bërë përgatitje e fundit para fillimit të finales së Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italisë. Lojtarët…