Disa statistika interesante të Euro 2020

Kampionati Evropian Euro 2020 ishte protagonistë i disa ngjarjeve tejet interesante, duke filluar nga kolapsi në fushë i yllit të…

Ky është formacioni më i mirë i Euro 2020

Pas përfundimit të Kampionatit Evropian Euro 2020, në të cilin triumfues ishte Kombëtarja e Italisë, tanimë është bërë publike edhe…

​Kështu u rrahën tifozët italianë nga ata anglezë pas përfundimit të ndeshjes – video

Italia është shpallur Kampion i Evropës në futboll pasi e ka mposhtur Anglinë në finale pas ekzekutimit të penalltive. 60…

“Duhet të hani më shumë makarona”, mesazhi i Bonuccit për lojtarët e Anglisë – video

Leonardo Bonucci nuk këndoi vetëm këngën “Po vjen në Romë”, por dha edhe një tjetër mesazh lojtarëve të Anglisë pas…

Të dy shënuan nga pesë gola, ja pse Ronaldo u shpall si golashënuesi i Euro 2020 para Patrick Schick

Sulmuesi i Portugalisë, Cristiano Ronaldo mund i ka luajtur vetëm katër ndeshje në Euro 2020, por ai megjithatë ka përfunduar…

Kane: Të humbësh në penallti është ndjenja më e keqe në botë

Kapiteni i Anglisë Harry Kane ka thënë se Anglia pati një turne shumë të suksesshëm në Euro 2020 dhe duhet…

Southgate merr përgjegjësinë: Unë vendosa që Saka ta gjuajë penalltinë vendimtare

Trajneri i Anglisë Gareth Southgate e ka marrë përgjegjësinë e plotë për humbjen nga Italia në finalen e Euro 2020…

Mancini: Më vjen keq për anglezët por ne ishim të jashtëzakonshëm

Roberto Mancini ndjeu që Italia dominoi në finale kundër Anglisë dhe përshëndeti lojtarët duke thënë se ata ishin të jashtëzakonshëm…

Momenti kur Italia ngre lart trofeun e kampionit të Evropës – video

Italia është kampioni më i ri i Evropës në futboll pasi në finalen e këtij turneu e ka mposhtur Anglinë…

​Italia mposht Anglinë dhe shpallet kampion i Evropës

Italia është kampioni i ri i Evropës në futboll pasi në finale e ka mposhtur Anglinë pas ekzekutimit të penalltive.…