​Një tjetër emër i njohur do ta zëvendësoj Gerrardin si trajner i Rangers

Një tjetër emër i njohur do ta zëvendësoj Gerrardin si trajner i Rangers Giovanni van Bronckhorst pritet që ta marr…

​Premier Liga angleze vjen me disa ndeshje interesante

Xhiro e pestë e Premier Ligës angleze do të vazhdojë sot, ku do të kemi disa ndeshje tejet interesante. Mbrëmë,…

Depay shënon gol të bukur dhe barazon shifrat ndaj Bilbaos – video

Barcelona ka reaguar përmes Memphis Depay dhe ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Athletic Bilbaos. Sulmuesi holandez realizoi një gol…

Moreno shënon dhe barazon rezultatin ndaj Chelseat – video

Skuadra e La Ligas, Villarreali ka arritur që ta barazojë rezultatin ndaj Chelseat ne finalen e Kupës së Evropës. Ishte…

Kontrata e Messit: 769.000 në javë dhe bonus 30 milionë euro

Gazeta franceze L’Equipe njoftoi detajet e kontratës që duhet nënshkruar nga Lionel Messi dhe Paris Saint-Germain të martën. Gjithçka është…

Federata italiane kërkon vaksinimin e të gjithë lojtarëve të Serie-A dhe B para fillimit të sezonit të ri

Federata e Futbollit të Italisë po bën presion që lojtarët e Serie A dhe Serie B të vaksinohen deri në…

“Messi kurrë nuk do të bëhet si Maradona”

Pavarësisht se Lionel Messi së fundi e fitoi Kupën e Amerikës, titulli i tij i parë i madh me këtë…

Këta janë rivalët e mundshëm të Prishtinës në Ligën e Konferencave

Prishtina është eliminuar nga kualifikimet për në Ligën e Kampionëve pasi është mposhtur edhe në ndeshjen kthyese nga Ferencvarosi me…

Kjo është arsyeja e çuditshme pse në Kampionat Evropian nuk zhvillohet ndeshja për vendin e tretë

Italia është kampioni i ri i Evropës në futboll pasi triumfoi në finale kundër Anglisë pas ekzekutimit të penalltive. Në…

Donnarumma tregon pse nuk festoi menjëherë fitoren e Italisë

Portieri i Italisë u zgjedh si lojtari më i mirë Kampionatit Evropian Euro 2020, gjë kjo që ndodh për herë…