Argjentinë-Francë, sot mësohet kampioni i ri i botës

Franca do të kërkojë të shkruajë histori duke tentuar të shpallet për herë të dytë radhazi kampion i botës në…

Deschamps në telashe para finales, dy titullarë stërviten të diferencuar

Probleme për Didier Deschamps në prag të finales së Botërorit mes Francës dhe Argjentinës. Në stërvitjen e fundit të kampionëve…

Shënoi ndoshta golin më të mirë të Botërorit, Orsic: Është më i vlefshmi i karrierës sime (VIDEO)

Mislav Orsic shënoi një gol fenomenal për ta thelluar epërsinë e Kroacisë në 2:1 ndaj Marokut, gol ky i cili…

Dalic ia dedikon fitoren ish-trajnerit të Prishtinës

Kombëtarja e Kroacisë e zuri vendin e tretë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, pas fitores sot kundër Marokut. Kroacia e…

Kroatët stolisen me të bronztën në Botëror (FOTO)

Gjashtë kampionate botërore, tre medalje – ky është bilanci fantastik i Kroacisë, një vend i cili ka vetëm katër milionë…

Kroacia fiton medaljen e bronztë të Botërorit, mposht Marokun

Kroacia është kombëtarja e tretë më e mirë në botë. Kombëtarja e Kroacisë e ka fituar ndeshjen për vendin e…

Martinez beson se Messi i jep Argjentinës avantazh në finalen e Kupës së Botës

Lionel Messi është lojtari më i madh i të gjitha kohërave, i cili do t’i japë Argjentinës avantazhin ndaj Francës…

Pjesa e parë: Kroacia në epërsi kundër Marokut

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes tejet interesante mes Kroacisë dhe Marokut, e vlefshme kjo për të përcaktuar se…

Super gol nga Kroacia, Maroku në disavantazh – video

Tanimë është shënuar edhe goli i tretë në stadiumin “Khalifa International”, ku Kroacia ka rikthyer epërsinë kundër Marokut. Kombëtarja e…

Dy gola për dy minuta, zhbllokohet rezultati mes Kroacisë e Marokut – video

Ende pa kaluar minuta e 10’ e ndeshjes në stadiumin “Khalifa International”, dhe janë shënuar dy gola mes Kroacisë dhe…