Kameruni dhe Serbia ndajnë pikët

Ka përfunduar me barazim ndeshja ndërmjet Kamerunit dhe Serbisë në të cilën u realizuan gjashtë gola dhe rezultati ishte 3-3.…

Andre Onana braktisë Kamerunin, i jep fund Botërorit

Andre Onana u përjashtua nga Kameruni pak para ndeshjes me Serbinë në Kupën e Botës për shkak të mosmarrëveshjeve taktike…

Brazili pa Neymarin përballë Zvicrës së Xhakës e Shaqirit, formacionet e mundshme

Si Brazili ashtu edhe Zvicra do të kërkojnë që ta sigurojnë kualifikimin në 1/8-tën e finales së Kupës së Botës…

Ditë e zjarrtë e Botërorit, katër sfida të paparashikueshme

Kampioni Botëror i futbollit do të vazhdojë ecurinë drithëruese edhe sot me katër sfida jashtëzakonisht interesante. Gjithçka do të startojë…

Çeku: Kam pranuar mesazhe kërcënuese nga Serbia pas reagimit në FIFA për veprimin e tyre në Botëror

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Republikën e Kosovës, Hajrulla Çeku ka bërë të ditur se ditëve…

Spanjë 1-1 Gjermani, notat e lojtarëve

Ka përfunduar me barazim 1-1 sfida e zjarrtë e zhvilluar në stadiumin “Al Bayt” ndërmjet dy gjigantëve evropiane, Spanjës dhe…

Mbyllet pa fitues drama mes Spanjës dhe Gjermanisë

Ka përfunduar me barazim 1-1 sfida e zjarrtë e zhvilluar në stadiumin “Al Bayt” ndërmjet dy gjigantëve evropiane, Spanjës dhe…

Rikthehet Gjermania, barazon rezultatin me Spanjën

Është ndezur edhe më tutje ballafaqimi ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë hë stadiumin “Al Bayt” pasi Gjermania ka arritur që ta…

​Zhbllokohet rezultati mes Spanjës dhe Gjermanisë

Ka ndryshuar tashmë rezultati në ndeshjen e Kampionatit Botëror ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë. I deshën që të kalonin mbi një…

Brazili synon ta thyejë një rekord të jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Zvicrës

Brazili do të kërkojë të thyejë një rekord të fazës së grupeve të Kupës së Botës kur të përballet me…